Fenty yeni mücevher markasını gururla sunar: The Cameo Jewelry

08 Kasım 2019

Rihanna moda markası Fenty’nin yeni mücevher koleksiyonu ile siyahi kadınların güzelliğine övgü yapıyor.


Barbadoslu şarkıcı, oyuncu ve tasarımcısı Rihanna moda devi LVMH şemsiyesi altındaki markası Fenty’den yeni bir mücevher koleksiyonu çıkardı. Değerli taşları gösterişli tasarımlar ile buluşturan koleksiyonun odak noktası ise “cameo” yani işlemeli ve kabartmalı değerli taşlar.

Afrikalı kadınların dillere destan güzelliğine vurgun yapmak için Rihanna kadim zamanlardan kalma üç simge olan yüzük, bir çift küpe ve broş olarak da kullanılabilen bir kolye tasarlamış. Güzelliğin farklı yönlerini öne çıkarmak için ise Barbadoslu sanatçı Yunan mitolojisinin aşk tanrısı Eros ve şeytanları kovduğuna inanılan Medusa karakterlerini tasarımlarına taşımış.

Nijeryalı fotoğrafçı Ruth Ossai'nin objektifinden çıkan tanıtım fotoğraflarında sanat eserlerini andıran mücevherler farklı yaşlardaki Fenty kadınlarının üzerinde adeta devleşiyor. Bir sıra inci ile çevrelenmiş değerli taşlar Afrikalı kadınların yüzyıllardır kullandıkları aksesuarlara gönderme yapıyor.

Koleksiyon hakkında yorum yapan Fenty’nin ortağı ve Rihanna’nın yakın arkadaşı Jahleel Weaver’ın “Rihanna'nın yaptığı her şey, şekli, boyutu veya rengi ne olursa olsun, insanların kendilerini güzel ve tanınmış hissetmelerini sağlamak” sözleri Rihanna’nın yeni mücevher koleksiyonu ile ulaşmak istediği noktayı fazlasıyla açıklıyor.