Filler Loewe Korumasında

17 Ağustos 2018

Loewe, sınırlı sayıdaki yeni mini fil çantalarının satışından elde edilen gelirin tamamıyla fillerin korunmasına tam destek veriyor.

"Markanın yeni mini fil çanta tasarımı, Save the Elephants ile bağlantılı Kuzey Kenya merkezli bir kuruluş olan Samburu Trust girişiminin bir parçası olan, Samburu Atölyesi'nden kadın zanaatkarlar tarafından yapılan el yapımı eşsiz boncuk işleriyle süslendi."

Moda dünyası, gün geçtikçe sosyal ve ekolojik konuları destekleme ihtiyacının daha fazla bilincine varıyor. Son yıllarda, moda markalarının malzeme seçimini (kürk veya kaşmir kullanımını iptal etme gibi) yeniden gözden geçirdiğini veya koleksiyonları aracılığıyla hayır işlerine karışma isteklerini takip ettik. Ancak, bir moda markasının, satışlarının yüzde yüzünü bir davaya harcadığını görmek her gün karşılaşılabilecek bir şey değil. Evet, Loewe’un en son projesi, sosyal medya kampanyası Knot On My Planet’le olan işbirliğinden bahsediyoruz.

Markanın yeni mini fil çanta tasarımı, dana dersinden üretildi ve Save the Elephants ile bağlantılı Kuzey Kenya merkezli bir kuruluş olan Samburu Trust girişiminin bir parçası olan, Samburu Atölyesi'nden kadın zanaatkarlar tarafından yapılan el yapımı eşsiz boncuk işleriyle süslendi.

Bu sınırlı sayıdaki serinin satışından elde edilen tüm gelir, fillerin korunması için en etkili projelerin finanse edileceği ve uygulanacağı The Elephant Crisis Fund’a gidecek ve fillerin öldürülmesinin durdurulması, tacirlerin ele geçirilmesi ve fildişi talebine son verilmesi için tasarlanan projelere hızlı ve güçlü bir destek sağlanmasına yardımcı olacak.

LOEWE x Knot On My Planet marka mini fil çanta K O M P Tan, 1,650 dolardan Loewe’de satışta.