Four Seasons Surf Club Yeniden Hayat Buluyor

22 Mart 2017

Florida’nın en masalsı mekanlarından birinde bulunan Four Seasons Surf Club, ünlü mimar Richard Meier’in hayal gücüyle yeniden hayat buluyor.

"Richard Meier’ın Florida’daki ilk geniş çaplı projesi olan çalışma, usta mimarın tasarımlarına aşina olan herkesi merakta bırakacak gibi görünüyor."

Florida’da bulunan ve dünyanın sembol haline gelmiş sayılı özel kulüplerinden biri olan Four Seasons Surf Club, ünlü mimar Richard Meier’in hayal gücüyle yeniden hayat buluyor. Meier’ın Florida’daki ilk geniş çaplı projesi olan çalışma, 27 Mart’ta açılacağı güne kadar usta mimarın tasarımlarına aşina olan herkesi merakta bırakacak gibi görünüyor.

1930 yılında inşa edilen Mediterranean Revival Beach Club da dahil olmak üzere pek çok yenileme çalışmasını içeren proje, 150 rezidans ve 77 konuk odasının dahil olduğu yeni üç kulesi ile Florida’nın en masalsı mekanlarından biri olan Surfside’ı bambaşka bir boyuta taşıyacak her özelliğe sahip bir yapı olarak karşımıza çıkıyor.

Beyaz rengin hakim olduğu minimal tasarımlarıyla tanınan Meier, metal ve cam gibi materyaller kullanarak, aslında bir otel odasında olmalarına rağmen ışığı kullanışı ve yarattığı dinginlik ile misafirleri bulutların üzerine çıkarıyor. Doğayla kavga etmektense doğanın değerini bilmenin önemini vurgulayan Meier, güneşin Florida sahillerinde yarattığı her bir renk tonunu mimari ile birleştirerek sürreal bir ahenk yaratıyor.

Orijinal binayı koruması bakımından kulübün eski üyelerini nostaljik bir yolculuğa çıkaran Richard Meier & Partners, sahile her anlamda hakim olan yapıda bulunması gereken en ufak detayı bile atlamamış. Ünlü kulüp; dört yüzme havuzu, iki restoran, spa ve fitness merkezi gibi pek çok otelde bulunan özelliklerinin yanı sıra, bir hayli geniş bir park ile Atlantik Okyanusu kıyısında yer alan bahçeleriyle ziyaretçilerine doğanın bir parçası olma imkanı sunuyor.

Işığın doğal hareketine duyarlı bir şekilde neredeyse yaşayan bir mimari dokuya sahip yeni Four Seasons Surf Club, Miami’nin sıcak atmosferi içinde eşsiz bir deneyim sunuyor. Meier’in özgün dokunuşundan minimal izler taşıyan şeffaf ve ferah alanlar, Atlantik Okyanusu’nun benzersiz maviliğinde mekanın kültürel mirasına da sahip çıkıyor.Four Seasons Surf Club'ı daha detaylı incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.