Frama’dan Albert Moya İçin Özel Bir Daire

29 Temmuz 2022

Kopenhag merkezli tasarım firması Frama, İspanyol yönetmen Albert Moya için Floransa'da hibrit bir daire ve çalışma alanı tasarladı.

Frama’nın Albert Moya için özel olarak tasarladığı müstakil rezidans, Floransa'nın güneybatı banliyölerinin tepeleri arasında yer alıyor. Dairenin koyu ahşap panelleriyle modern mobilyalar arasında bir kontrast oluşturan tasarım firması, özgün ve ilgi çekici bir stile sahip. 
Bina bir zamanlar, 15. yüzyılda Floransa'da öne çıkan bir İtalyan ailesine aitti ve astronom Galileo Galilei'nin de uğrak yeriydi. Günümüzde ise 1970'lerde yenilenen ve dolayısıyla villanın daha geleneksel kalmış bölümlerine kıyasla farklı bir his ve görünüme sahip olan Moya's da dahil olmak üzere, birden fazla daireye bölünmüş durumda.


2013 tarihli kısa filmi “American Autumn” ile tanınan Moya, yeni evi için rahat bir yaşam alanına, küçük etkinliklere ve ortak atölyelere ev sahipliği yapan modern bir alan istedi."Bir stüdyo oluşturmak için Frama ile birlikte çalıştım, sanatçıların öğrencilerle buluşabileceği bir okul görevi gören, herkesin yeni bir şeyler öğrenebileceği, bilgiyi özümseyebileceği ve fikir alışverişinde bulunabileceği bir yer hayal ettim," dedi.