Franca Sozzani’nin İkonik Giysileri Satışta

23 Eylül 2022

Vogue İtalya’nın efsanevi yardımcı editörü Franca Sozzani’nin kıyafetleri Milano’da satışta.

İtalyan Vogue'un efsanevi yardımcı editörü Franca Sozzani, 1988'den 2016'daki zamansız ölümüne kadar her zaman eşsiz bir zevke sahipti. Kişisel ve eski ve çağdaş parçalara dayalı kombinasyonları, onu modacılardan olduğu kadar diğer editörlerden de farklılaştırdı. Aradaki fark, onun her seçimini farklılaştıran karizmasıydı.


Şimdi kıyafetleri, aksesuarları ve sanat çalışmalarından derlenmiş parçalar 15 Eylül’den 30 Ekim’e kadar Via Tazzoli 3’teki Sozzani Foundation’da görücüye çıkıyor. Aynı mekanda başka bir koleksiyon da hayır işi amaçlı satışa sunulacak.
Düzenleme Azzedine Alaïa, Yves Saint Laurent, Gucci, Valentino, Miu Miu, and Alberta Ferretti gibi tasarımcıların tasarladığı kıyafetlerden; Fendi ve Louis Vuitton’dan aksesuarlardan; ve Manolo Blahnik’in ayakkabılarından oluşuyor. 


Satıştan kazanılacak tüm kazanç, Harvard Tıp Okulu'ndaki Franca Sozzani Önleyici Genomik Fonu'na gidecek. Fonun hedefi önleyici genomik araştırma ve savunuculuğunda en iyi sonuçları elde edebilmek. Böylece etnik ve sosyoekonomik geçmişi ne olursa olsun herkes sağlığını iyileştirebilmek için gerekli olan kişiselleştirilmiş stratejilere ulaşım elde edebilecek.