Fransız Tasarımcı Jacquemus Çevrimiçi Moda Dersleri Verecek

13 Nisan 2020

Tasarımcı, Fransız Moda Okulu tarafından yayımlanan bir dizi ücretsiz çevrimiçi kursta yer alacak.

Uluslararası bir kitleye açık olan "Modayı Anlamak: İşletmeden Kültüre" başlıklı seri, hem kültürel bir olgu hem de yaratıcı bir endüstri olarak modaya farklı bir yaklaşım sunuyor.

Fransa'daki okulların bir süredir kapalı olması nedeniyle, Fransız Moda Okulu (Institut Français de la Mode), 'Modayı Anlamak: İşletmeden Kültüre' başlıklı ücretsiz bir çevrimiçi ders serisi vereceğini duyurdu. Geniş çaplı uluslararası bir kitleye açık olan bu seri, hem kültürel bir olgu hem de yaratıcı bir endüstri olarak modaya farklı bir yaklaşım sunuyor.


İngilizce olarak yapılan ve birçok dilde altyazılı olarak FutureLearn platformunda yayımlanan seride, Fransız Moda Okulu'ndan profesörler ve akademisyenler tarihi, ekonomik, sosyolojik ve estetik perspektifler gibi çeşitli yaklaşımlarla dersleri yürütüyor.


Fransız Moda Okulu bugün modanın gerçeklerine olabildiğince yakın olabilmek için, büyük iş liderleri ve moda tasarımcılarının analizlerini ve derste ele alınan farklı sorunlarda benzersiz uzmanlıklarını paylaşan isimlerin video referanslarını da sunuyor. Bunlar arasında yer alanlar: Francesca Bellettini (CEO, Saint Laurent), Guillaume de Seynes (Yatırımlar Genel Müdürü, Hermès International), Bruno Pavlovsky (Moda Faaliyetleri Başkanı, Chanel), Sidney Toledano (Başkan ve CEO, LVMH Moda Grubu), Christelle Kocher (Kurucu ve Tasarımcı, Koché) ve Simon Porte Jacquemus (Kurucu ve Tasarımcı, Jacquemus) ve tasarımcı Sir Paul Smith.