Frieze New York 2018

03 Mayıs 2018

Frieze New York’un, yedinci edisyonu yarın sabah ziyaretçilerine kapılarını açacak. Bu sene 30 ülkeden, 190 galeri fuarda buluşacak.

"Frieze New York 2018’deki bir diğer yenilik, Minneapolis'teki Walker Art Center'ın küratörlüğünü yapan Performa’nın Adrienne Edwards'ının seçtiği bir dizi performans ve interaktif etkinlikten oluşan “Live” adında bir bölüme ev sahipliği yapacak olması."

4 - 6 Mayıs arasında ziyaretçilerini ağırlayacak olan Frieze New York, 2 ve 3 Mayıs'ta VIP konuklarını karşılayarak açıldı. Bu yılın ilk kez katılanları arasında en dikkat çekenler; New York galerileri Essex Street ve JTT'nin yanı sıra Los Angeles’dan Château Shatto ve Chicago'dan Regards galerileri. Fuarın bu seneki artistik direktörlüğünü Loring Randolph üstlendi. Yer alacak galeriler ise Andrew Bonacina ve Ruba Katrib tarafından seçildi. Andrew Bonacina, ayrıca İsviçre Enstitüsü küratörü Laura McLean-Ferr ile birlikte, fuarın “Frame” bölümünü kürate etmekte.

Frieze New York 2018’deki bir diğer yenilik, Minneapolis'teki Walker Art Center'ın küratörlüğünü yapan Performa’nın Adrienne Edwards'ının seçtiği bir dizi performans ve interaktif etkinlikten oluşan “Live” adında bir bölüme ev sahipliği yapacak olması. Tüm bunların yanında White Columns direktörü Matthew Higgs tarafından küratörlüğü yapılan, Hudson’un şehir hayatına adanmış bir seçkisi de yer almakta. Fuarın “Frieze Projects” bölümünde ise, High Line Art’tan Cecilia Alemani'nin küratörlüğünde, sanat eserleri fuar alanının dışında izleyiciler ile buluşuyor.

Bu arada dip not: Frieze’in tasarımı için daha önce Frieze London’un 2014 edisyonunun tasarımını yapan Universal Design Studio ile çalışılmış.