Frieze New York 2022 The Shed’de

18 Mayıs 2022

Dünyanın en iyi galerilerini ve günümüzün önde gelen sanatçılarını bir araya getiren Frieze, şehirdeki onuncu yılı için The Shed'e geri döndü.

18-22 Mayıs tarihleri arasında The Shed’de gerçekleşen Frieze New York 2022, bu yıl da dikkat çeken işlere imza atıyor. Üreme haklarını, nükleer silahları, tıbbi bakımı ve teknolojik devrimi araştıran 2022 özel programı, kâr amacı gütmeyen kuruluşlara ve yeni sanatçı projelerine yer veriyor.


Frieze New York'un 10. yıldönümü sebebiyle bu yılki programın odağında, A.I.R., Artists Space, Electronic Arts Intermix ve Printed Matter, Inc gibi New York merkezli kar amacı gütmeyen büyük kuruluşlar yer alıyor. Frieze New York, her bir organizasyonun faaliyetlerine dikkat çekerek New York’un kültürel atmosferi üzerindeki katkılarına dikkat çekiyor.


Tom Burr ve Pedro Reyes gibi sanatçılar The Shed'de ve şehrin her yerinde yeni komisyonlar sunarken fuar, sanatın gücünü kullanarak vatandaşları oy haklarını kullanmaları için teşvik etmek amacıyla PLAN YOUR VOTE sivil toplum projesine de ev sahipliği yapıyor.