Frieze New York Bu Yıl Çevrimiçi Platformda

11 Mayıs 2020

Frieze New York, bu yıl 8-15 Mayıs tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleşiyor. Frieze Önizleme Odaları (Frieze VR) ile günümüzün en heyecan verici yükselen sanatçılarından 20. yüzyılın öncü figürlerine kadar uzanan olağanüstü bir sanat eseri seçkisini sergiliyor.

New York’un  önde gelen sanat fuarlarından biri olan Frieze New York, bu yıl 8-15 Mayıs tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleşiyor. Çağdaş sanat ve antik eserleri kapsayan ve aynı zamanda Londra ve Los Angeles edisyonları da olan Frieze, yeni girişimi Frieze VR’ın mobil uygulama ve web tabanlı platformunda ziyaretçilere 200'ün üzerinde sanal görüntüleme odası alanı girme fırsatı sunacak.


Frieze VR’ın ilk edisyonu, günümüzün en heyecan verici yükselen sanatçılarından 20. yüzyılın öncü figürlerine kadar uzanan olağanüstü bir sanat eseri seçkisini sergiliyor. İzleyiciler ayrıca video sanatını ve anlatı içeriğini görüntüleyebilir ve diğer alanların yanı sıra sanatçıya, fiyata, ortama, galeriye ve bölümlere göre eser arayabilir.


Erol Akyavaş, Galeri Nev & Galerist

Katılımcı galeriler arasında, Türkiye’den Galeri Nev, Galerist ve Dirimart da yer alıyor. Galeri Nev ve Galerist, olağanüstü bir sanatçı, fotoğrafçı, mimar, kolaj ustası, inanan ve reddeden Erol Akyavaş’ı misafir ediyor. Özel olarak bir araya getirilen seçki, sanatçının 1967-75 yılları arasından seçilmiş yedi eserinden oluşuyor. Aile arşivlerinden derlenen bu eserler, ziyaretçilere Akyavaş’ın yaratım sürecinin ve düşünce dizgisinin köklerini keşfetmenin yolunu açıyor. Dirimart ise Fahrelnissa Zeid’in portre ve soyut eserlerine odaklanan özel seçkiler sergiliyor.


Frieze VR, 15 Mayıs'a kadar ücretsiz olarak gezilebilir.