Fujifilm’den çığır açan fotoğraf makinesi

21 Haziran 2019

100 megapiksel çözünürlük ile Fijifilm GFX100 dünyanın en iyi fotoğraf makinesi olmaya aday.

Japon fotoğraf makinesi üreticisi Fujifilm’in geçen sene Köln’de gerçekleşen Photokina etkinliğinde tanıttığı yeni 102 megapiksel çözünürlüğe sahip fotoğraf makinesi GFX100’ü uzun bir bekleyişin ardından piyasaya çıktı.

Profesyonel fotoğrafçılara ve kendini geliştirmek isteyen amatör fotoğraf tutkunlarına hitap eden bu orta format aynasız fotoğraf makinesi büyüklüğü ile ergonomik bir kullanım sağlarken iki adet bataryası ile tek şarjla 800’den fazla fotoğraf çekmeyi vadediyor.


Maksimum detay ve fotoğraf kalitesine odaklanan makine 102 megapiksel çözünürlükteli orta format CMOS sensörü ve X-Processor 4 görüntü işlemcisi ile kullanıcılara en iyi kalite fotoğrafları çekmelerine yardımcı oluyor. Muhteşem fotoğrafların yanı sıra Fujifilm’in bu teknoloji harikası 4K ultra HD çözünürlüğünde video çekimi de yapabiliyor.  GFX100 çok seri fotoğraf ve video çekerken de “Phase detection” otomatik netleme sistemi sayesinde işini asla şansa bırakmıyor. GFX100’ün harici hafızası, Bluetooth ve Wİ-Fİ bağlantısı ile de fotoğraf ve videolarınızı rahatlıkla başka bir ortama aktarabiliyorsunuz.


Fujifilm’in bu çığır açan yeni fotoğraf makinesi 10,000 dolarlık fiyat etiketi ile geçtiğimiz günlerde satışa sunuldu. Eğer fotoğraf kalitesini arttırmak isterseniz, Fujifilm müşterilerine GFX100’ün yanında extra lensler de öneriyor.