Gavin Kaysen'ın Demi'si Sahneye Hazır

10 Şubat 2019

Tadımlık menü severlere yemek dünyasının Beyoncé’sinden haber var. Şef Gavin Kaysen kendini tiye alarak bir yıldız gibi hissettiğini belirtirken, son projesi Demi’nin detaylarını paylaștı.

Dünyaca ünlü şef Gavin Kaysen’ın yeni restoranı belli oldu: Demi. Tamamen haz bazlı düşünen şef, 15 Şubat 2019’da Minneapolis’te yemek severlere konseptini tanıtacak. Tarih manidar, bu yıl Sevgililer Günü’nü es geçelim diyor kendisi. Bellecour ve Spoon and Stable’ın yeni kardeşi olan Demi, sadece 20 kişilik bir kapasiteye sahip. Kaysen, ‘’Planım müşterilere iki saatlik bir deneyim sunmak. Bu sürede kaç tane yemek servis edeceğimizi söylemiyoruz çünkü buradaki amaç yemekleri saymanın ötesinde herkesin keyif alması.’’ diyor.Misafirlerini U şeklinde oturacağı düzenin ortasında ise şef yer alacak ve böylece her şey gözünüzün önünde pişecek. Yemek tutkunları için bu tam bir rüya! 19. yy. mekanı olan Demi’nin iç tasarımını eşi Linda Kaysen üstlenmiş. Düşünün ki önceden Barringtan Hall kahve şirketine ait olan binadan kalan kahve kavurma makinaları yürüme yolunda size eşlik edecek. İçeriye girdiğinizde ise yaratılan koyu atmosfer sizi bunaltmayacak, ahşapla ortam sıcacık bir hale bürünmüş. Ellerine geçen bir Barrington Hall menüsünde yer alan 19. yy. Şairi Edward Robert Bulwer-Lytton imzalı “Lucile” adlı şiire de takılmadan edememişler:

“We may live without poetry, music, and art
We may live without conscience, and live without heart,
We may live without friends, we may live without books,
But civilized man cannot live without cooks.”

Restoranın adını “Lucile” mi koysak diye dahi içlerinden geçiren ekip, sizi son derece emin oldukları Demi’de bekliyorlar. Online rezervasyon yaptırmanız mümkün.demimpls.com