George’s Bar

18 Kasım 2018

Kings Cross Quarter, alışveriş ve yeme içme noktalarının yanı sıra bir yaratıcı merkez olarak yeniden canlandırılarak şehrin cazibe noktalarından birine dönüştü. Burada yer alan George's Bar ise müdavimi olmak isteyeceğiniz güzellikte bir mekan.

"İç mekan; sıcak metaller, deri döşemeler, banket koltukları ve küçük masa lambaları ile Avrupalı ‘grand cafe' geleneğine referans veriyor."

Kings Cross Quarter, alışveriş ve yeme içme noktalarının yanı sıra Heatherwick Studio ve Tom Dixon gibi ünlü yaratıcıların da aralarında bulunduğu kalabalık bir yaratıcı merkez olarak yeniden canlandırılarak şehrin cazibe noktalarından birine dönüştü.

Bu yenilenmenin ilk meyvelerinden biri olan Euston Road üzerindeki St Pancras Renaissance Hotel'deki George's Bar’ı yeniden şekillendiren şef ve sahibi Marcus Wareing.

Victorian gotik dekorasyonunun görkemli oranlarını taşıyan The St Pancras Hotel, bir otelden çok Westminster Sarayı’ndaymışsınız gibi hissettiriyor. Barry ve Pugin’in tasarımı, 1860’lı yıllarda binayı tasarlayan George Gilbert Scott’dan ilham alıyor. Bu mimari başyapıtı en iyi Spice Girls videosu 'Wannabe'den hatırlayabilirsiniz fakat bu 90'lar nostaljisine yakalanmak istemezseniz, bara otel üzerinden erişmenin aksine, Euston Road girişini kullanarak ulaşmayı tercih edebilirsiniz.

Mekanın orijinal halini tasarlayan David Collins Studio, barı yeniden dönüştürmek için geri döndü ve görkemli dekorasyonu geri getirmek için İngiliz mirasını gözeterek çalıştı, ortaya özellikle altın varak ve pirinç aksanlar boyunca yükselen bordo ve turkuazın hakimiyetindeki renk paletiyle şekillenen, tavan süslemeleri ve duvar frizler ile zenginleşen dekorasyon çıktı.

İç mekan; sıcak metaller, deri döşemeler, banket koltukları ve küçük masa lambaları ile Avrupalı ‘grand cafe' geleneğine referans veriyor. Çoğu Viktorya dönemi Gotik binada olduğu gibi, bu şık, yükselen mekanda da kilise yansımalarını görmek mümkün. David Collins Studio, masa lambaları ve bardaki bordo lambaların tonlarıyla uyum içerisindeki devasa avizeleri kemerli taş pencereler için mükemmel bir tamamlayıcı olarak kullanmış. İki büyük zeytin ağacı ve asılı diğer bitkiler ise odaya daha samimi bir hava katıyor.

George’s Bar’ın menüsüne değinecek olursak, Wareing ve Gosset şampanyaları üretimi Brut champagne cuvée, özel üretim biralar, ev yapımı tonikler, bitişiğindeki restorandan şaraplar ve her ay sergilenen özel bir içkiyle hazırlanan kokteyller bulabilirsiniz.