Giraffe Manor: Ayrıcalıklı bir Afrika deneyimi

08 Eylül 2022

Dünya üzerinde zürafalar ile birlikte kahvaltı edebileceğiniz tek mekân olan Giraffe Manor ile Nairobi’de ayrıcalıklı bir Afrika deneyiminin bir parçası olun.

Safari Collection'a ait özel bir butik otel olan Giraffe Manor, dünyanın en Instagram dostu oteli olarak tanınıyor. Nairobi'nin Langata banliyösünde, 140 dönümlük yerli orman içinde 12 dönümlük özel arazide yer alan Giraffe Manor, Nairobi'nin en ikonik yapılarından biri. Ana bina olarak kullanılan muhteşem malikanenin tarihi, gezginlerin safarinin tadını çıkarmak için ilk kez Doğu Afrika'ya akın ettiği 1930'lara dayanıyor. 
Ana malikanede altı, ikinci bina Garden Manor’da altı olmak üzere otel toplamda 12 oda ile hizmet veriyor. Giraffe Manor’ın her odası bulunduğu alanın muhteşem manzarasına hâkim olacak şekilde konumlanmış.

 

Giraffe Manor’ın en büyüleyici özelliği ise ormandaki sığınaklarına çekilmeden önce sabah ve akşam otelin arazisini ziyaret edip uzun boyunlarını pencerelere küçük bir atıştırmalık umuduyla sokan Rothschild zürafa sürüsü. Giraffe Manor’ın en eğlenceli öğünü de kuşkusuz bu uzun boylu ziyaretçilerin eşlik ettiği kahvaltı. Ağız sulandıran menüde kendinizi kaybettiğiniz bir anda yemeğinizin tadına bakmaktan çekinmeyen bu zürafalar aile boyu eğlence sunuyor.  

Otelin cazibe odağı zürafalar olsa da konuklar için başka eğlenceler de mevcut. Rehber eşliğinde Nairobi’nin eşsiz doğasını keşfe çıkarak bitki örtüsü hakkında bilgi alabilir,180 farklı kuş türünü gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca Giraffe Manor’ın eski Afrika şifa geleneklerinden ilham alan kaplıcalarında hem bedeninizi hem de ruhunuzu dinlendirebilirsiniz.