Girard Perregaux ve Aston Martin’den İki Yeni Saat

24 Mart 2023

Girard Perregaux ve Aston Martin yeni işbirlikleri kapsamında,masif yeşil seramikten iki yeni saat tasarladı.

Girard-Perregaux'un Laureato'su ilk olarak 1975 yılında markanın koleksiyonunda yer almıştı. Günlük kullanım için son derece uygun olan bu saat dönemin spor saat çağrısına cevap verdi. Orijinal model olarak yuvarlak bir kasa üzerine yerleştirilen imza sekizgen bir çerçevesi vardı. Bu önemli unsurlar, ortaklıklarının başladığı 2021 yılından bu yana Aston Martin ile iş birliği içinde tasarlanan üç model de dahil olmak üzere her yinelemede Laureato koleksiyonunun temelini güçlendirmeye devam etti.
Laureato Green Ceramic Aston Martin Edition'ı yaratmanın en büyük zorluğu, 18 ay süren bu zorlu süreçte, önce doğru tonu elde etmek ve daha sonra saatin seramik bileşenlerinin her birinde bu özel tonu tutarlı bir şekilde çoğaltmaktı. Mükemmel yeşil renk tonunu üretmek için zirkonyum oksit ve metalik oksitlerden yararlandılar. Girard-Perregaux tarafından seçilen zirkonyum oksit, her biri çapı bir mikronun sadece fraksiyonlarını ölçen mikro boncuklardan yapılmış son derece ince bir tozdan yapılıyor. Ek olarak, markanın seramik bileşenleri, tüm Laureato modellerinde ortak bir özellik olan cilalı ve saten kaplamalı yüzeylerin bir kombinasyonu ile şık bitişi sağlıyor. 

Laureato Green Ceramic Aston Martin Edition'ın 42mm versiyonu 25.800 dolardan satışa çıkarken sadece 388 adet üretildi. Diğer yandan, 38mm versiyonu 25.000 dolar etiketiyle sadece 188 adet üretilmiş olup her iki saatte haziran ayından itibaren Girard-Perreguax resmi perakendecileri aracılığıyla satışa sunulacak.