Givenchy’de Matthew Williams dönemi başlıyor

15 Haziran 2020

Givenchy, Amerikalı tasarımcı Matthew M. Williams'ın modaevinin yeni kreatif direktörü olarak atandığını duyurdu.

Givenchy, Amerikalı tasarımcı Matthew M. Williams'ın modaevinin yeni kreatif direktörü olarak atandığını duyurdu. 16 Haziran'dan itibaren Williams, Givenchy’nin kadın ve erkek koleksiyonları için tüm yaratıcı sorumlulukları üstlenirken, Alyx markası için bağımsız olarak tasarımlarına devam edecek.

Resmi açıklamada, 34 yaşındaki alaylı moda tasarımcısı, Nisan ayında moda evinden ayrılan Clare Waight Keller'in kreatif direktörlük rolünü devralmaktan büyük onur duyduğunu belirtti.

Williams, dünyada eşi görülmemiş zamanlarda yaşadığımız bu dönemde yaşam boyu hayali olarak nitelendirdiği bu göreve gelme sevincinin yanı sıra içinin buruk olduğunu da dile getirdi. Williams, “Umarım bir şekilde umut getirebilirim, ekibim ve meslektaşlarımla sektörümüz ve dünya için olumlu bir değişim yaratabilirim” diyerek iyi dileklerini iletti.

Givenchy’nin CEO'su Renaud de Lesquen, “Tasarım ve yaratıcılık konusundaki cesur yaklaşımı ve modaevinin istisnai yaklaşımı ve ekipleriyle iş birliği yaparak Matthew'in Givenchy'nin tam potansiyeline ulaşmasına yardımcı olacağına inanıyorum” dedi.

Matthew Williams’ın modaevi için ilk tasarımlarının Ekim 2020'de çıkması bekleniyor.