Giyilebilir teknolojide lüks

12 Temmuz 2019

Birkaç yıldır hayatımızda olan akıllı saatler birer teknoloji harikası olmalarının yanında son zamanlarda lüks aksesuarlar olarak da karşımıza çıkıyor.


Giyilebilir teknoloji son yıllardaki en büyük trendlerden biri olduğu aşikâr. Her ne kadar hayatımızı kolaylaştıran ürünler olsalar da tasarımları gereği herkesin zevkine hitap etmedikleri de bir gerçek. Fakat lüks saat üreticilerinin ve modaevlerinin akıllı saat tasarımına el atmasıyla giyilebilir teknoloji hem tarza hem de lükse kavuştu.

İşte 2019 yılının en tarz lüks akıllı saatleri:


Armani Exchange Connected: Moda devi Armani’nin saat tasarımına verdiği önem herkes tarafından biliniyor. Giyilebilir teknoloji sektörüne de akıllı saatle giren marka ilk akıllı saati Connected’i geçtiğimiz senenin sonlarına doğru tanıtmıştı. Armani Exchange Connected, 48mm'lik gövdeye ve çelik bir kordona sahip. Siyah, mat siyah, altın ve gümüş renk kordonlarıyla müşteriye sunulan bu akıllı saatte farklı model kordon seçenekleri bulunmasa da 22mm'lik standart kordon yuvası sayesinde akıllı saate bu ölçüde farklı saat kordonları da takılabiliyor. Wear OS işletim sistemiyle çalışan Connected’da kalp ritmi izleyicisi ve Google Play uyumluluğu ve GPS gibi özellikler mevcut. 50 metreye kadar su geçirmez özelliği de olan bu akıllı saat ile spor antrenmanlarınızı takip edebiliyorsunuz.


Louis Vuitton Tambour Horizon: Bu senenin başında piyasaya tanıtılan Louis Vuitton’un Tambour Horizon isimli akıllı saati markanın iki yıl önce çıkardığı ilk saatin bir üst versiyonu. Wear OS işletim sistemi ile çalışan bu son moda giyilebilir teknoloji 42 milimetre boyutunda gövdeye ve 1,2 inç boyutunda 390 x 390 piksel çözünürlüğünde AMOLED dokunmatik ekrana sahip. Bu akıllı saati diğerlerinden ayıran en büyük özellik ise 60 farklı kayış seçeneği ile kullanıcının istediği gibi saati kişiselleştirebilmesi.


Breitling Exospace B55 Yachting: Macera sever teknoloji meraklılarını hedef alan Breitling, analog ve dijital ekranı tek bir saatte birleştiriyor. Yatçılıkla uğraşan ve su sporları ile ilgilenenlerin tüm ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olan bu akıllı saat görünür ve titreşimli alarm ve göstergeler içeren akıllıca tasarlanmış bir geri sayım sistemine sahip. Takvim özelliğiyle de teknenizle ilgili her türlü bilgiye kolayca ulaşabiliyorsunuz. 


Montblanc Summit 2: Bu özel saat her ne kadar Montblanc’ın kendine özel klasik çizgilerini taşısa da teknolojik özelliklerini kadranın altında saklıyor. Qualcomm’un akıllı saatler için geliştirdiği Snapdragon Wear 3100 işlemcisini kullanan Summit 1 GB RAM ve 8 GB dâhili depolama birimine sahip. iOS ve Android cihazlarla çalışabilen bu akıllı saat 390×390 piksel çözünürlüklü 1,2 inç büyüklüğünde AMOLED ekranıyla kullanıcısına en yeni akıllı saat teknolojilerini sunuyor.