Giyilebilir teknolojide yeni bir soluk: Jacquard

15 Haziran 2020

Google imzalı Jacquard, severek giydiğiniz ve her gün kullandığınız eşyalara yeni dijital deneyimler kazandırıyor.

Jacquard, sıradan nesnelere yeni fonksiyonlar kazandırıyor. En sevdiğiniz ceketiniz, sırt çantanız veya giymeyi sevdiğiniz bir çift ayakkabıyı asıl amaçlarına sadık kalarak yeni dijital yetenekler ve deneyimlerle buluşturuyor.


Jacquard’ın amacı basit: hayatı kolaylaştırmak. Dijital dünyaya bağlı kalarak işlerinizin çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Örneğin, kolunuzu kaldırarak bir sonraki şarkıya geçebilir, çantanızın omuz askısına dokunarak bir resim çekebilirsiniz. 


Jacquard, akıllı giysiler, ayakkabılar ve diğer günlük ihtiyaçlar için oluşturulan ilk tam ölçekli dijital teknoloji platformudur. Gelişmiş donanım, yazılım, benzersiz malzemeler ve tekstil üretimi teknik bilgisini kullanan Jacquard by Google, ortak markalarımızın bağlantı ve dijital deneyimleri doğrudan ürünlerine entegre etmesine olanak tanıyor.

Cit-e Çanta, Saint Laurent
Müziği kontrol edebilen, hareket halindeyken konum imleri bırakabilen, fotoğraf çekebilen ve basit bir hareketle çok daha fazlasını yapabilen ilk lüks sırt çantası.

İkonik Levi’s Trucker ceketi, stili yenilikçi Jacquard teknolojisiyle birleştiriyor. Çağrıları yanıtlayın, müzik çalın ve kolunuza dokunarak fotoğraf çekin.


adidas GMR
Adidas, EA SPORTS FIFA Mobile ve Jacquard'ı fiziksel futbolu ve dijital oyunlarla birleştirerek yeni bir deneyim yaratıyor.