Gökyüzünde BREITLING İmzası

02 Ocak 2017

Gökyüzünün fethi konusunda ayrıcalıklı bir yere sahip olan Breitling, efsanevi uçakların restorasyonunu destekleyerek havacılık mirasını koruma taahhüdünü ortaya koyuyor.

Breitling ilk yıllarında 16.000'den fazla sayıda uçağını pek çok hava yolu şirketi filosunun bir parçası yapmıştı.

Breitling DC-3, Mart-Eylül 2017 tarihleri arasında, 77. doğum gününü büyük bir dünya turu ile kutlayacak. Bu efsanevi uçak için inanılmaz bir başarı sayılabilir. Mürettebat bir kıtadan diğerine uçarken yalnız olmayacak, yolculuk boyunca 500 parçalık sınırlı sayıda üretilmiş bir Navitimer da yanlarında yer alacak. Gökyüzünün fethi konusunda ayrıcalıklı bir yere sahip olan Breitling, Lockheed Süper Constellation ve Douglas DC-3 gibi efsanevi uçakların restorasyonunu destekleyerek havacılık mirasını koruma taahhüdünü ortaya koyuyor. 1935'te ikiz motorlu pervane düzlemi ile üretilen DC-3, hava yolculuğunda devrim yaratmış, Haziran 1944'te "Normandiya İniş Uçağı" adı altında ün kazanmıştı. İlk yıllarında 16.000'den fazla sayıda inşa edilen uçağı pek çok hava yolu şirketi filosunun bir parçası yapmıştı. Bugün, uçuşa elverişli olan yaklaşık 150 DC-3 uçağı kaldı, bunlardan biri de Breitling DC-3. Bu DC-3 HB-IRJ, 1940 yılında American Airlines'a teslim edilmeden önce ticari hava yolları adına hizmet verdi; 1942-1944 yılları arasında ise Amerikan askerleri tarafından kullanıldı. Bir grup meraklısı tarafından restore edilen uçak, şimdi Breitling renkleri ile uçuyor ve çeşitli havacılık fuarlarına katılıyor.Breitling 2017'de, DC-3'ü, Orta Doğu, Hindistan, Güneydoğu Asya, Kuzey Amerika ve Avrupa'yı kapsayacacak bir turda uçuruyor olacak. Bu Dünya Turu, Mart ayında İsviçre’de başlayacak ve Eylül ayında Breitling Sion Airshow 2017'de yine orada sona erecek. Ekip yoldayken çeşitli etkinlikler düzenleyecek ve hava gösterileri yapacak. Bazı ayrıcalıklı yolcular belli bir süre DC-3 ile uçmaya davet edilecek.

Breitling, bu etkinliği ünlü Navitimer havacılık kronografının 500 parçalık sınırlı bir tanıtımını sunarak başlatmayı seçti. Manufacture Breitling Calibre 01 tarafından çalıştırılan bu çelik Navitimer 01 (46 mm), Breitling DC-3 World Tour logosunun kazındığı cebi ile ayırt edilecek. Meraklılar kaptan tarafından imzalanmış modeli edinmek için DC-3 ile turunu 2017 sonbaharında tamamlamasını beklemek durumunda.