Golden Globe'da Romantik Etki: La La Land

10 Ekim 2016

Ryan Gosling ve Emma Stone'dan yeni düet : Ah ! Işıklar şehri, sadece benim için mi parlıyorsun ?

"Karakterler umutları, hayalleri, başarıları ve başarısızlıkları ile çizilmiş, yüksek duygu yoğunlukları ile seyirciyi filmin ilk dakikalarından itibaren yakalıyor."

Oscar ödüllü Whiplash’in yazarı Damien Chazelle’in yazıp yönettiği "La La Land" dünya prömiyerini geçtiğimiz Eylül ayında Venedik Film Festivali’nde gerçekleştirdi. Türk izleyicisi ile "Aşıklar Şehri" adıyla 30 Aralık 2016'da buluşacak olan film ödülleri toplamaya başladı bile. Filmin başrol oyuncusu Emma Stone performansı ile Venedik Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülüne layık görüldü. Tabii ki Emma Stone filmin tek başrolü değil. Oyuncu kadrosunda hepimizi heyecanlandıran isimlerin başında Ryan Gosling ve J.K. Simmons geliyor. Film, Ryan Gosling ve Emma Stone'nun ortak kimyasını bir kez daha kanıtlıyor. "Aşıklar Şehri" ikilinin "Crazy Stupid Love" ve "Gangster Squad" filmlerinden sonra sevgilileri canlandırdığı dördüncü yapım.

Filmin konusu ise oldukça romantik, Mia (Emma Stone) ve Sebastian’ın (Ryan Gosling) yolları Los Angeles’ın alışık olduğumuz berbat trafiğinde kesişir. İkisi de hayatlarına yön vermeye çalışmakta, imkansıza yakın olan hayallerin peşinden gitmektedirler. Bir yanda 21. yüzyılda geleneksel caz müziğini iliklerine kadar hisseden ve herkes aynı heyecanı duysun diye çabalayan Sebastian, diğer yanda oyuncu seçmelerini kovalayan Mia. Keşfedilecekleri anı beklerken yolları kesişecek, sanatsal düşlerinin içine birlikte sıçrayacaklardır. Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.
Filme getirilen eleştiriler ise dikkat çekici, pek çok eleştirmen filmin 50'lerden ve 60'lardan gelen müzikal havasını alkışlıyor. Karakterler umutları, hayalleri, başarıları ve başarısızlıkları ile çizilmiş, yüksek duygu yoğunlukları ile seyirciyi filmin ilk dakikalarından itibaren yakalıyor. Film kendinden önceki müzikal-film türüne göndermeler yaparak nostaljik hissettiriyor. Oyuncuların performansları övgü alırken, Ryan Gosling'in filmdeki sürprizi olan piyano ve solfej yetenekleri göz dolduruyor. Film izleyicisinin müzikal türüne dair bütün beklentilerini karşıladığını belirten eleştiriler bizi 30 Aralık için daha çok heyecanlandırdı.