Grand Cayman Adası’nın ilk butik oteli: Palm Heights

04 Aralık 2020

Kreatif Direktör Gabriella Khalil’in tasarladığı çeşitli koleksiyon parçalarıyla dolu Palm Heights, Grand Cayman'ın ilk butik oteli.

Gabriella Khalil, Karayipler'deki Cayman Adaları'nın en büyüğü Grand Cayman'daki, ünlü beyaz kumlu Seven Mile Plajı'nda yer alan adadaki ilk butik otel Palm Heights'ın arkasındaki isim. Tasarımcılar Sarita Posada ve Courtney Applebaum ile birlikte çalışan Londra merkezli Khalil, tasarım estetiğini 1970'lerden kalma Karayip esintili bir konak üzerine kurdu. Üçlü, mülkü dekore etmek için Paris, Los Angeles ve Meksika'dan parçaları bir koleksiyon yaratırcasına, özenle seçtiler.


Tasarım konsepti, Marcel Breuer, Mario Bellini, Pierre Paulin ve Vladimir Kagan'ın sanat eserlerinden koleksiyon benzersiz tasarım parçalarının yer aldığı 70'ler dönemine ait bir Karayip konağı fikrinden ilham alıyor.


Bunlardan birkaçı 50 yatak odalı otelin kalbi olması amaçlanan konuk salonunda yer alıyor; duvara bir sanat eseri gibi asılan damalı bir Sottsass halısı ve kavisli duvarın arkasındaki bir dizi Maurer'in Uchiwa duvar lambası bunlardan bazıları. 


Macar doğumlu Marcel Breuer, Fransız mobilya tasarımcısı Pierre Chapo, İtalyan tasarımcılar Massimo ve Lella Vignelli, İtalyan mimar ve tasarımcı Mario Bellini gibi bir dizi Avrupalı ​​tasarımcı ve mimarın eserleri de bu mekanı süslüyor.


Süitler, Fransız mobilya tasarımcısı Pierre Paulin, Amerikalı mobilya tasarımcısı Vladimir Kagan, İskoç mimar Charles Rennie Mackintosh, İtalyan mimar Gae Aulenti ve Hollandalı mücevher ve endüstriyel tasarımcı Gijs Bakker gibi tasarımcıların benzersiz sanat eserleri ve parçalarıyla benzer şekilde dekore edilmiş otel, ziyaretçilerine eşsiz bir atmosfer sunuyor.