Guatemala'da bir cennet köşe

08 Eylül 2022

Gezginler için hem bir inziva hem bir butik otel deneyimi sunan Casa Palopó Guatemala'nın volkanik dağ manzarası ile eşsiz bir tatil rotası.

Guatemala'nın yüksek yaylarının arasında, Atitlán Gölü'ne hâkim bir tepede konumlanan Casa Palopó, bu orta Amerika ülkesinin doğal zenginliğini konukları ile paylaşıyor. Otele gelmek isteyen konuklar kısa bir helikopter yolculuğu ile bu muhteşem doğayı yukarıdan izleme olanağı da bulabiliyor.
Yerel kültürü ve Guatemala'nın tarihini kucaklayan Casa Palopó konuklarına özel bir evde kalıyormuş hissi verirken sunduğu lüks hizmetler ile eşsiz bir tatil deneyimi sunuyor. Mavi ve turuncunun mücevher gibi parlayan tonlarında boyanmış alçı duvarlar, muhteşem konum ve manzaralarla birleştiğinde, burayı dünyanın başka hiçbir yerinde bulunamayacak bir lokasyon haline getiriyor.Ana otel binasının yaşam alanı, konukların manzara eşliğinde rahatlaması için düşünülmüş bir mekân. Bu alan, aşağıdaki göl ve ufukta üç yanardağ manzarasına sahip bir terasa açılırken hafif bir dağ esintisi ve güneş ışığının içeri girmesine izin veriyor. Bu alanın solunda otantik ve sadece sizin için hazırlanmış el yapımı bir kokteylin tadını çıkarabileceğiniz şirin bir bar da mevcut.

 

İki adet güneş enerjisi ile ısınan havuza sahip olan Casa Palopó, rahatlatıcı bir tatil geçirmeniz için her türlü detayı sizin için düşünmüş. Küçük bir fitness alanına sahip olan otel ayrıca villanızın mahremiyetinde spa hizmeti de veriyor. Eğer otelin çevresini keşfetmek isterseniz de otel personelini size özel kültürel turlar düzenliyor.  
Otelin 15 adet özel odası bulunuyor. İç dekorasyonda Guatemala'nın yerel eserlerinden esinlenen otel, ahşap kirişleri, cilalı ahşap zeminler ve canlı renklerle bezenmiş duvarları ile konuklarına bu Orta Amerika ülkesinden bir parça sunuyor.

 

Dekorasyonda olduğu gibi Casa Palopó mutfağında da Guatemala’nın en özel tatlarını sunuyor. Şef Mario Miralles önderliğinde konuklara hizmet veren The 6.8 Palopó Restaurant, Guatemala'nın yerel lezzetlerini Fransız mutfağının özel teknikleri ile birleştiriyor. Akşam yemeklerinde otelin terası büyülü bir mekâna dönüşüyor. Mumlarla bezenmiş teras, göl manzarası eşliğinde ve ay ışığı altında konuklarına eşsiz bir kuliner deneyim sunuyor.