Gucci, Roblox'ta sanal bir deneyimle Metaverse'e katılıyor

25 Mayıs 2021

Gucci, Roblox iş birliği ile küresel oyun platformu Metaverse'e, “Gucci Garden”ın etkileşimli sanal enstalasyonu ile dahil oluyor

Geçen yıl Roblox'a yaptıkları iş birliğinden sonra Gucci, çevrimiçi oyun platformunda sanal bir deneyimle Metaverse'e katılıyor. Marka farkındalığını daha genç kitlelere yaymayı hedefleyen Gucci, doğrudan çevrimiçi oyun platformu içinde sanal bir marka deneyimi "Gucci Garden"ı yaratarak Roblox ile iş birliğini bir üst seviyeye taşıyor.


Geçtiğimiz yıl moda evi, nadir bulunan sanal aksesuarları piyasaya sürmek için Roblox ile iş birliği yapmıştı, ancak şimdi tüm bir sanal sanat enstalasyonunu yeniden yarattı. Enstalasyon, Gucci’nin 100. yıl dönümünü kutlamak için İtalya’nın Floransa kentindeki "gerçek dünyadaki" Gucci Palace’da gerçekleşen multimedya enstalasyonunun bir kopyası. 


Roblox’un Gucci Bahçesi, 31 Mayıs 2021 tarihine kadar ziyaretçilere açık kalacak. Ayrıca, kullanıcıların Gucci’nin Floransa’daki arketip sergisinden esinlenen sınırlı sayıda avatar ürünleri satın alabilecekleri bir mağaza da yer alacak.