Gucci ve rapçi Gucci Mane’den beklenen koleksiyon

11 Ekim 2019

Harmony Korine’in fotoğrafladığı Gucci’nin 2020 cruise kampanyasının başrollerinden Gucci Mane, İtalyan modaevi ile bir kapsül koleksiyon hazırlığında olduğunu duyurdu.


Amerikalı rapçi Gucci Mane üne kavuştuğundan beri hem moda severlerin hem de müzisyenin fanlarının kafasında tek bir soru var: Gucci Mane ve Gucci işbirliği ne zaman gelecek?

İtalyan moda devi Gucci ve rapçi Gucci Mane’den uzun süredir beklenen işbirliği sonunda tünelin ucunda göründü. Geçtiğimiz haftalarda sanatçının Gucci defilesinde ön sıradaki yerini almasıyla oldukça hareketlenen moda dünyası, merakla beklenen koleksiyonun haberini Gucci Mane’den aldı.

Duyurunun hemen ardından yayınlanan kampanya fotoğrafları, kapsül koleksiyon üzerinde hem müzisyenin hem de tasarımcı Alessandro Michele’nin ne kadar vakit ve emek harcadığını kanıtlar nitelikte. Sanat yönetmeni Christopher Simmonds ve fotoğrafçı Harmony Korine’in hünerli ellerinden çıkan Gucci Cruise 2020 kampanyasının altında tanıtılan kapsül koleksiyonda, Atlanta merkezli sanatçının Gucci’nin artık klasikleşen beyaz sneaker’larına yaptığı dokunuşlar ve 70’lerin baskılarından esinlenerek hazırlanan lüks eşofman takımları öne çıkıyor.

Korine’in 70’lerden esinlenen dekorda “La Furibonda” isimli İtalyan villasında fotoğrafladığı Gucci Mane koleksiyonla eş zamanlı olarak yeni albümü Woptober 2’nin de 17 Ekim’de müzikseverler ile buluşacağını duyurdu.  


Gucci’nin Cruise 2020 kampanyası için Korine, Mane’in yanı sıra müzisyen Iggy Pop’tan aktris Siena Miller’a kadar birçok yıldızı fotoğraflıyor. Nuh’un Gemisi’nden ilham alan Alessandro Michele, rock yıldızı, göz kamaştırıcı burjuva kadını, zengin iş adamı ve hip hop yıldızı sterotiplerini aynı partide toplamış. “ComeAsYouAre RSVP” başlıklı kampanyada, Michele’nin odağına aldığı tek bir ortak nokta var: Eşitlik.