Gucci Yeni Sonbahar Koleksiyonunda Hellenistik Döneme Göz Kırpıyor.

22 Nisan 2019

Bu Gucci koleksiyonunda antik çağın yansımalarına rastlamak mümkün.

Gucci, 2019 Pre-Fall koleksiyonunu için Alessandro Michele’nin klasik tasarım fikrini gerçekleştirme hayalini kurduğu, akşam yemeği sonrası müzik, dans ve  festivallere ev sahipliği yapan Selinunte antik kentine taşıyor.Son Gucci koleksiyonları Alessandro Michele'yi eski antik çağın en önemli esin kaynağı olarak gördü ve bu koleksiyonlarda onun yansımalarına rastlamak mümkün. Mart ayında, marka bir sonraki Cruise şovunun Roma’daki Capitoline Tepesi'nde bir arkeoloji müzesinde düzenleneceğini açıklamıştı.

 

Gucci’ye göre Pre-fall 2019 kampanyasının ana fikri, insanların eski Helenistik dönemlerde şarkı söyleyebileceği, dans edebileceği, şiirler dinleyebileceği ve uzun sohbetlere katılabileceği “klasik sempozyum” şeklinde doğdu. Kendine özgü bir tarzı olan Gucci’nin yaratıcı yönetmeni Michele, “Yeni koleksiyonu, Los Angeles'taki Venice Beach kültürünü yıkıp yerine onunla tam olarak bir tezatlık gösteren - hardcore, patenci, vücut geliştirme sporu ile ilgilenen ve sörf yapan gençlere adamak istiyoruz¨ diyor.
Bir kadim Roma geleneği Bacchanalian festivallerine olan katılmak isteyenler Gucci’nin uygulamasıyla bunu yapabilirler; dijital bir fotoğraf standı kullanıcıların kendilerini reklam kampanyasının içine interaktif bir şekilde yerleştirmelerine izin veriyor. Jefferson Airplane’in White Rabbit’i seslendirdiği - beraberindeki filmden alınan bonusları, uygulamada veya en yakın Gucci mağazasının pencerelerindeki QR kodlarını tarayarak da bulabilirsiniz.