Gucci’den yeni sergi

28 Haziran 2019

İtalyan modaevi Gucci sanatçı Livia Carpenzano ile birlikte hazırladığı yeni sergiyle markanın tarihine saygı duruşunda bulunuyor.

Floransa’nın kalbinde yer alan Gucci Garden yeni bir sergiye ev sahipliği yapıyor. 2018’de açıldığından beri bir butik, Massimo Bottura tarafından yönetilen bir restoran ve Gucci’nin geçmiş ve güncel kreasyonlarından parçaların sergilendiği galerilere ev sahipliği yapan Gucci Garden, İtalyan sanatçı sanatçı Livia Carpenzano’nun illüstrasyonlarının basılı olduğu yeni Gucci tasarımlarına yer veriyor. 


İtalyan markanın Kreatif Direktörü Alessandro Michele tarafından tasarlanan Gucci Garden’ın sergi alanının küratörlüğü ünlü sanat eleştirmeni ve küratör Maria Luisa Frisaa tarafından yapıldı. Sergi alanı 1950’lerden günümüze modaevinin tarihini gözler önüne sererken Carpenzano’nun çizimlerini barındıran tişört ve aksesuarlar markanın modaya bakışını simgeliyor.


Sergide yer alan çizimlerdeki karakterler için Carpenzano ilhamını klasik edebiyatın önde gelen eseri Ovidius’un Dönüşümler’inden alıyor. Tanrı Apollo’nun aşık olduğu Daphne, Zeus’un gazabına uğrayan Kral Lycaon, Pegasus ve mitolojideki birçok yarı insan – yarı hayvan karakter Carpenzano’nun çizimleriyle ve Gucci’nin benzersiz moda anlayışı ile hayata dönüyor.