#GucciGig: Bir moda ve müzik şöleni

24 Mayıs 2019

Yeni projesinde müzisyenler ile işbirliğine giden İtalyan moda evi müziğin evrenselliğini modaya aktarıyor.

Jared Leto, Lana Del Ray ve Florence Welch gibi isimlerle son zamanlarda yaptığı işbirlikleri ile adından söz ettiren İtalyan moda devi Gucci müziğe ve müzisyenlere hiç de uzak olmayan bir marka. Yeni çıkardığı gözlük koleksiyonu içinse moda evi ilhamını yine müzisyenlerden, onların sahne önü ve arkasındaki hayatlarından alıyor.

Gucci’nin kreatif direktörü Alessandro Michele tarafından seçilen dünya çapında ünlü 12 müzisyen, yaratıcı güçlerini fotoğraftan, illüstrasyona, video ve grafik tasarıma kadar birçok multidisipliner sanat alanında işler üretmek için kullanıyor. Kişiler ve sanat alanları değişse de projede yer alan müzisyenlerin çıkardıkları işler Rock’n Roll’un o asi ruhunu yakalamayı başararak Gucci’nin kimliğine uygun bir proje ortaya koymasına yardımcı oluyorlar.  

#GucciGig hashtag’i ile tanıtılan proje kapsamında marka ayrıca Gucci Spotify adlı online müzik kanalını da müşterilerine ve müzikseverlere sunmuş durumda. Projeye katılan her müzisyen kanalda bir playlist oluşturarak da kampanyanın ruhunu canlı tutacak.