Gucci’nin Sanal Dünyası

10 Kasım 2022

Gucci Vault Land olarak adlandırılan Gucci’nin yeni sanal dünyası, oyunlaştırılmış adımlar ile kullanıcıları modaevinin mirası hakkında eğitmeyi amaçlıyor.

Gucci'nin sanal dünyası dijital emlak platformu The Sandbox'ta açılıyor. Köklü modaevi, The Sandbox sanal alanındaki NFT'leri ile platformda kendi alanına sahip ilk büyük moda markası konumuna ulaşıyor.


Gucci Vault Land olarak adlandırılan sanal dünya, 27 Ekim ve 9 Kasım tarihleri arasında ziyarete açık kaldı. Gucci'nin tüm çoklu evren ve Web 3 atılımları için bir başlangıç alanı olarak tasarlanan dünya, küratörlü NFT sanat eserlerine, Gucci'nin önceki NFT'lerine, Gucci topluluğuna ve kullanıcıların alana Garden of Curiosities aracılığıyla girdiği bahçe konseptine ev sahipliği yapıyor. Gucci'nin mirası ve ürünleri hakkında eğitimi oyunlaştıran The Sandbox alanında markanın satılık olmasa da sergilenecek olan antika parçaları da bulunuyor. 


Gucci Kasabası olarak adlandırılan ve devam etmekte olan Roblox alanına benzer şekilde Gucci Vault Land, kullanıcıların blok zinciri kazanmak için etkinlikleri tamamladığı, giderek daha popüler hale gelen oyna-kazan formatının bir tekrarı olan bilmek için oyna anlatısına odaklanıyor. 

Ziyaretçiler, Vault Vintage Lab'da antika çantaları yenilemek ve Vault Room of Rhyme'da bir gizemi çözmek gibi Gucci’nin temel unsurları hakkında eğitim veren oyunlaştırılmış görevleri tamamlamaya davet ediliyor. Tüm bu mini oyunlar, oyuncuları platform genelinde kullanılan The Sandbox'ın Ethereum tabanlı para birimi olan Sand jetonu elde etmek için The Sandbox tarafından düzenlenen çekilişi kazanma şansına yaklaştırıyor.


Bu adımlar aracılığıyla marka, Web 3 topluluğunu Vault'un eski, gelişmekte olan tasarımcılar ve Web 3 aktivasyonları gibi temel özelliklerine maruz bırakarak Gucci'nin mirası konusunda eğitmeyi amaçlıyor.