Gucci'nin Son Tutkusu: Kitaplar

17 Aralık 2018

New York’un meşhur kitapçılarından ilham alan moda evi, edebi ruhlara yeni bir alan olarak ilk Gucci kitabevini açıyor.

"Kitabevinin 2000'den fazla kitaba sahip koleksiyonunu uzmanlık alanı fotoğrafçılık yayınları olan Manhattan kitapçısı Dashwood Books'un kurucusu David Strettell derledi."

Soho, uzun yıllardır New York şehrinin ve hatta dünyanın yaratıcılık ve yenilikçilik merkezi olma statüsünü koruyor. Müzik, film, moda, sanat ya da edebiyat, konu ne olursa olsun, sadece en yenilikçi ve en cesur olanlar bu parke taşlı kaldırımlarda varlığını sürdürebiliyor. Bu ruha dahil olan en yeni üye ise 63 Wooster caddesi üzerinde ilk kitabevi Gucci Wooster Bookstore’u açan Gucci.

Gucci Wooster Bookstore, edebiyat, moda, gençlik kültürü, sanat, iç mimari, illüstrasyon ve tasarım gibi konuların yanı sıra nadir kitaplar, artık baskısı olmayan yayınlar, niş dergiler ve güçlü bir fotoğrafçılık yayını arşivi içeriyor.

Kitabevinin 2000'den fazla kitaba sahip koleksiyonunu uzmanlık alanı fotoğrafçılık yayınları olan Manhattan kitapçısı Dashwood Books'un kurucusu David Strettell derledi.

Mekanın iç tasarımı, restore edilmiş parçalar, ahşap mobilyalar ile Petra Collins, Ari Marcopoulos, Ryan McGinley, Martin Parr ve Florence Welch gibi Gucci dostu sanatçıların çalışmalarıyla süslenmiş. Gucci Wooster’da kitaplar dışında kanvas çanta, kalem, defter gibi çeşitli hediyelik ve kırtasiye malzemelerini de bulabileceksiniz.

Fotoğraflarda Gucci Wooster Bookstore’un tadına varabilir ve eğer daha fazlasını deneyimlemek isterseniz New York'taki 63 Wooster Street'te görebilirsiniz.