Gucci’nin Yeni Podyum Şovu Seul’de Gerçekleşecek

04 Mayıs 2023

Gucci gelecek sezon cruise defilesini 16 Mayıs'ta Seul'deki Gyeongbokgung Sarayı'nda gerçekleştirecek.

Gucci, Güney Kore'nin Seul kentinde 2024 Cruise Koleksiyonunu 16 Mayıs'ta Gyeongbokgung Sarayı'nda bir podyum şovu ile tanıtacak. 


Podyum şovu, daha önce açıklanandan bir gün sonra 16 Mayıs'ta Gyeongbokgung Sarayı'nda gerçekleşecek. Sarayın Geunjeongjeon olarak bilinen ana salonu, 1395 yılında inşa edilen ve Joseon Hanedanlığı döneminde kraliyet taç giyme törenleri ve resepsiyonlar gibi önemli devlet etkinlikleri için kullanılan Güney Kore'de tarihsel

olarak önemli bir yer oluşturuyor.
Kavisli bir çatı ve merkeze konumlandırılan bir taht da dahil olmak üzere salonun görkemli mimarisi, o zamanki hanedanın gücünü ve prestijini aktarıyor ve Gucci'nin defilesi için muhteşem bir ortam olacak.

Gucci ilk mağazasını 1998 yılında Seul'de açtı ve ülkedeki 25. yılını kutluyor. Gösteriyi Seul'de yapma kararı, Güney Kore pazarının lüks markalar için önemini vurguluyor. Ülke, lüks ürünler için en büyük pazarlardan biri haline geldi ve üst düzey moda ve aksesuar satın almak isteyen artan sayıda varlıklı tüketiciyi kendine çekiyor.

Gucci'nin başkanı Marco Bizzarri, “Gucci, tarih, sanat ve işçilikle özdeşleşen Floransa'da doğdu ve oradan evin güzellik vizyonunu dünyaya getirme yolculuğuna başladı” dedi.

Podyum şovu, Joseon Hanedanlığı döneminde kraliyet törenlerinin ana mekanı ve yabancı devlet adamlarını kabul etmesiyle tanınan Gyeongbokgung Sarayı'nın ana salonu Geunjeongjeon'un önünde yapılacak. 

Cruise koleksiyonu, yeni atanan kreatif direktör Sabato De Sarno'nun markaya yönelik ilk tasarımlarının kasım ayında Alessandro Michele'in Gucci’den ayrılışının ardından şirket içi ekip tarafından tasarlandı. 

Cruise şovu aşağıdaki linkten canlı olarak izlenebilecek.