Gün Işığı ile Kendini Şarj Edebilen Otomobil: Lightyear 0

27 Haziran 2022

Konu enerji tüketimi, menzil kapasitesi ve şarj olduğunda Lightyear 0, gün ışığıyla kendini şarj edebilen otomobil tasarımlarıyla adeta ulaşımı yeniden tanımlıyor.

Başka hiçbir elektrikli arabaya benzemeyen bir şekilde tasarlanan Lightyear 0, hareket halindeyken şarj olurken yalnızca güneş enerjisiyle günde 70 kilometreye kadar menzil kazanıyor. Otomobilin bütünsel tasarımı, enerjiden en iyi şekilde yararlanmaya odaklanıyor.Diğer elektrikli otomobillere kıyasla Lightyear 0, soketlere ve kablolara çok daha az bağımlı. Dünyadaki herhangi bir priz, Lightyear 0 kullanıcısı için birer şarj istasyonu olabilir. Ekmek kızartma makinesine güç sağlamak için kullandığınız normal bir ev prizine takılıyken bile gece boyunca 300 km'den fazla menzili şarj edebilirsiniz.
Lightyear 0 ile artık şarj portları etrafında planlama rotalarına bir son veriliyor; otomobil yalnızca maceradan güç alıyor. Koltuklar yukarıdayken 640L bagaj alanı ve 183 mm'lik yerden yükseklik, bilinmeyen arazileri keşfetmek ve rağbet görmeyen zorlu bölgelere gitmek için Lightyear 0’ı ideal kılıyor.