Harry’s Bar İsviçre Yamaçlarında

13 Ocak 2019

Alpina Gstaad oteli, özel yemekler sunan üyeler kulübü Harry’s Bar’ın pop-up'ına ev sahipliği yapacak.

"Alpina Gstaad, South Audley Street mekanının özel yemekleriyle birlikte hizmet verecek bir etkinliğe ev sahipliği yapacak."

Londra'nın ünlü üyeler kulübü Harry's Bar, 15-23 Şubat tarihleri arasında Alpina Gstaad’a gelerek, geleneksel İsviçre fondü ve rösti şölenlerinin Japonya’ya özgü Megu ve Stübli gibi lezzetlerle tamamlandığı Alpina’nın Michelin yıldızlı Sommet restoranında ağırlanacak. Alpina Gstaad, İsviçre mekanının yönetici şefi Martin Göschel, Harry's Bar direktörü Luciano Porcu ve yönetici şefi Vincenzo Gorrasi ile South Audley Street mekanının özel yemekleriyle birlikte hizmet verecek bir etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Üç isim, konuklarını prosciutto ve kremalı tagliolini verde gratinati (yaklaşık 36 £) ve otlu Akdeniz soslu tuzlu kabuklu yabani levrek (yaklaşık 192 £) gibi lezzetlerle cezbedecek. Otelin şarap direktörü Pierfranco Lavra’nın Toskana'daki Tenute dell'Ornellaia'daki bağlardan seçtiği şaraplar eşliğinde (yaklaşık 80 £) à la carte ve degustation menüleri olacak.

Dört çeşit yemek menüsünü tercih edenler Ornellaia zeytinyağı ile hazırlanan ince sığır eti carpaccio'yu, ardından tagliolini verde gratinati'yi ve tavada enginar ve patatesli dana pirzolalarını deneyimleyebilirler. Şarap seçimleri beyaz Poggio alle Gazze ve Le Volte, Le Serre Nuove, Ornellaia ve Masseto olmak üzere dört kırmızıdan oluşacak. Ziyafeti acı çikolatalı dondurma veya yaban mersini ve fıstıklı panna cotta (yaklaşık £ 16) gibi tatlı İtalyan klasikleriyle sonlandırabilirsiniz. Ek bir deneyim olarak olarak, İngiltereli Nyetimber, etkinlikte 1086 şarabının Avrupa lansmanını yapacak.