Haute couture hazır giyim ile buluşuyor: Giambattista Valli X H&M

01 Haziran 2019

Son yıllarda yüksek moda ile yaptığı iş birlikleriyle adından söz ettiren İsveçli hazır giyim markası bu sene kırmızı halıyı fethetmeye hazırlanıyor.

Erdem, Balmain ve Kenzo ile hazırladığı koleksiyonlar ile her yıl çıtayı bir üst seviyeye taşıyan İsveçli hazır giyim markası H&M bu seneki tasarımcı iş birliğini İtalyan modacı Giambattista Valli ile yapacağını duyurdu. Cannes’da gerçekleşen amfAR galasında sürpriz bir şekilde açıklanan iş birliği bu sene hazır giyimde haute couture fırtınası estireceğe benziyor. 
Project Love isimli koleksiyon için hazırlanan görkemli elbiseler amfAR galasına yıldızların üzerinde görücüye çıktı. Ünlü süper model Kendall Jenner başta olmak üzere Chris Lee, Chiara Ferragni, H.E.R., Bianca ve Brandolini d’Adda ile kırmızı halıda tanıtılan koleksiyondan ilk parçalar 25 Mayıs’ta dünya çapında 12 H&M mağazasında ve hm.com’da sınırlı sayıda satışa sunuldu. Koleksiyonun tamamı ise 7 Kasım’dan itibaren dünyada aynı anda modaseverler ile buluşacak.
Valli’nin imzası niteliğindeki tüller ve dantel korseler bu iş birliğinde de öne çıkan detaylardan. Kadınlar için masallardan fırlamış siluetler yaratmayı seven Valli bu koleksiyon için bir ilke de imza attı. Paris merkezli İtalyan tasarımcı ilk kez bir koleksiyonunda erkekler için hazırladığı parçalara da yer verdi.  Ross Lynch’in kırmızı halıda giydiği ilk Valli imzalı takım elbise şimdiden erkek modaseverleri heyecanlandırmayı başardı.

Galada açıklamalarda bulunan Valli “Bu birliktelik için oldukça heyecanlıyım. H&M bana vizyonumu ve güzelliğe yaptığım övgüyü daha geniş kitlelere ulaştırma şansı verdi,” şeklinde konuştu.