Hayallerin ötesinde bir seyahat: Royal Mansour, Marakeş

29 Eylül 2021

Fas Kralı VI. Muhammed tarafından tasarlanan otel konuklarına benzersiz bir seyahat deneyimi sunuyor.

 Fas Kralı VI. Muhammed tarafından tasarlanan Royal Mansour, konuklarına benzersiz bir seyahat deneyimi sunuyor. Beş hektarlık alana yayılan geniş bahçelerin içine kurulmuş, kendine ait havuzu ve güneşlenme alanı olan 53 adet özel Fas villasından oluşan Royal Mansour’un benzersiz mimarisini oluşturan Fas mozaiği (Zellij), oyma sedir ağaçları, ustuka çatıları ve bronz-gümüş mobilyaların ince işçiliğinde, ülkenin en iyi, 1500’den fazla ustası çalışmış.

 


Odalarda, ipek halılar, ipek kumaştan perdeler, mermer taşlar ve oymalı aynalar tercih edilirken, tavanları süsleyecek avizeler için, dünyanın en iyi kristal markası olan Baccarat seçilmiş.
Bünyesinde 550’den fazla personelin çalıştığı otelde, sahne arkasında Michelin yıldızlı restoranlar sahibi ünlü şef Yannick Alléno’nun bulunduğu Le Jardin restoranı, Fransız mutfağı tercih edecekler için La Table, ve ünlü Fas restoranı olmak üzere üç farklı restoran hizmet veriyor. Bunun yanında otelin kendine ait à la carte yiyecek-içecek seçenekleri de bulunuyor.
Otelde, herhangi bir yaş sınırı olmadan, çocuk misafirlerini de düşünerek, kitaplar, konsol oyunları, çeşitli aktiviteler, çikolata yapımı, binicilik gibi dersleri olan ve sınırsız hizmet sağlayan Royal Mansour’un tek yatak odalı villası için sezon fiyatı 1,300 sterlinden başlıyor.