Her Eve Uygun Google Nest Wifi Pro

17 Kasım 2022

Gelişmiş güvenlik önlemleri ve her eve uyum sağlayabilen dış yüzeyi ile Google Nest Wifi Pro ağ yönlendiricisi satışa çıktı.

Yuvarlak ve heykelsi formuyla yeni Google Nest WiFi Pro internet yönlendiricisinin yeni sürümü, dahili yonga setini, bir önceki WiFi 6'dan neredeyse üç kat daha hızlı olan WiFi 6E'yi dikkate alacak şekilde yükseltiyor ve 6 GHz spektrumdaki yeni bir banttan yararlanıyor. Bu özelliği ile bizi kablolu bağlantıların olmadığı bir dünyaya yaklaştırırken; cihazların hacklenebilir şifrelere daha az bağımlı hale getirilmesini sağlayan ek güvenlik önlemlerini de özelliklerine dahil ediyor. 
Tasarımın dış yüzeyi, son birkaç yılın ev donanım teknolojisini tanımlayan yumuşak mat yüzeylerden bir adım ötede. "Parlaklık bizim için yeni bir konsept. Ürettiğimiz cihaz neredeyse bir cam vazoya benziyor” diyor,  şirketin donanım tasarımından sorumlu başkan yardımcısı Ivy Ross. Plastik ve alüminyum da dahil olmak üzere ürünün yapımında kullanılan materyallerin yüzde 60’ı ise geri dönüşüm yoluyla elde edilmiş.