Her Şey Çocuklar İçin!

10 Temmuz 2018

Akbank Sanat Çocuk Atölyeleri Programı yaz döneminde de devam ediyor. 5-14 yaş arasındaki çocuklara yönelik olan etkinlik günlerinden biri çok yakında, 14 Temmuz’da Akbank Sanat’ta!

"Kendi Çantamı Tasarlıyorum atölyesi, çocukların pamuklu bez çantalara desen çalışması yapabilecekleri ve bu desen çalışmasını boyayarak renklendirebilecekleri bir atölye."

Rengarenk Kupalar, 11:00
Etkinliğimizde çocuklar porselen kupaların üzerine resim çalışması yapacak, güzel yazı teknikleri ile yazılar yazacak ve evlerine kendi tasarladıkları porselen kupaları ile dönecekler. Karbon kopyalama yöntemi ile istedikleri bir hayvanın ya da şeklin kopyasını kupa üzerine çıkarıp boyayabilirler. Bu çalışmada el becerilerini geliştirip fırça uçlu porselen kalemleri ile güzel yazı denemeleri ve desen çalışmaları yapabilirler. Çocuklar, kendilerine veya sevdiklerine özel kupalar tasarlayabilirler.
*Katılımcı sayısı 10 kişiyle sınırlıdır.

Kendi Çantamı Tasarlıyorum, 13:00
Çocukların pamuklu bez çantalara desen çalışması yapabilecekleri ve bu desen çalışmasını boyayarak renklendirebilecekleri bir atölye... Bu çalışmada çocuklar yaratıcılıkları ile ortaya çıkaracakları deseni diledikleri gibi renklendirebilecekler. Çizgi tekniklerini kullanacaklar ve sonrasında renk geçişleri ile bütün deseni ortaya çıkaracaklar.
*Katılımcı sayısı 10 kişiyle sınırlıdır.

İleri Dönüşüm Heykel Atölyesi, 15:30
Bu aktivitede atıklar ve geri dönüştürülmüş malzemeler çocukların hayal gücü ve yaratıcılıklarıyla birleşerek çok renkli kağıt heykellere dönüşecekler. Dikkat, bol miktarda kesme, çizme, boyama, yırtma, buruşturma ve yapıştırma içerir!
*Katılımcı sayısı 10 kişi ile sınırlıdır.

Ailece Mozaik, 17:00
Ufak parçaların yan yana gelmesiyle oluşan mozaik resimler! Bu sefer bu parçaları ailelerimizle beraber polimer killeri kullanarak “Millefiori” tekniği ile yaparken kaliteli, yaratıcı ve eğlenceli vakit geçireceğiz. Bakalım çocuklarla yetişkinlerin hayallerinin birlikteliği neler ortaya çıkaracak! Bolca yoğurma, hayal gücü, eğlence ve yaratıcılık!
*Katılımcı sayısı 20 (10 çocuk + 10 yetişkin) kişiyle sınırlıdır.