Herkes İçin Goop

10 Aralık 2018

Gwyneth Paltrow'un markası Goop, 00’dan 44 numaraya kadar uzanan en kapsayıcı kıyafet serisini piyasaya sürdü.

"Universal Standard, bedeni ne olursa olsun tüm kadınların modaya eşit erişimi hak ettiği fikrini benimseyerek moda özgürlüğünü yaygınlaştırmak istiyor."

Gwyneth Paltrow’un yaşam tarzı markası Goop, İngiltere’de 00 ile 44 arasında değişen boyutlarda “beden kapsayıcı” bir kıyafet koleksiyonu hazırladı.

Kıyafet markası Universal Standard ile işbirliği içinde oluşturulan koleksiyon, pantolon, elbise, tulum, peacoat ve smokin ceketli beş parçadan oluşuyor ve koleksiyonun her bir parçası, 00 ile 40 arasında değişen boyutlarda (İngiltere için 4 ile 44 arasında) mevcut. Parçaların fiyatı ise 187 sterlin ila 327 sterlin arasında değişmekte.

Goop özünde bakım sunan bir sağlık sitesi. Paltrow, Goop aracılığıyla kadınların, kendilerini iyi hissetmelerini sağlıyor ve cinsel sağlık, yaş veya stresle baş edebilmelerine yardımcı oluyor. Bu yönüyle bu koleksiyonun oldukça isabetli bir iş birliği olduğunu söyleyebiliriz.

Universal Standard; herkesin, bedeni ne olursa olsun tüm kadınların modaya eşit erişimi hak ettiği fikrini benimseyerek moda özgürlüğünü yaygınlaştırmak istiyor. Goop, markanın mesajını yaymak için birlikte çalıştığı ilk marka değil. Temmuz ayında, Universal Standard, 5X boyutuna kadar bedene sahip bir kapsül koleksiyon oluşturmak için J.Crew ile güçlerini birleştirmişti.

Koleksiyon, bugün Los Angeles ve New York'taki mağazaların yanı sıra Goop.com'da da çevrimiçi olarak yayınlanacak.

Universal Standard'ın kurucu ortağı Alexander Waldman’ın dediği gibi, “Giyim seçeneklerinizi belirlerken ihtiyacınız olan şey zevkiniz ve bütçeniz olmalıdır. Bundan daha fazla engele ihtiyacımız yok.”