Herkesten Uzakta Her Şeyi Bulduğunuz Yer: İzlanda ION Hotel

13 Mart 2017

Kuzey ışıklarının altında eşsiz bir gece yolculuğuna çıkarıyor bizi ION Hotel ve bu deneyimin eşsiz olacağı daha ilk dakikadan belli.

"ION Hotel minimalist mimarisiyle muhteşem bir aura ortaya koyuyor."

İzlanda’nın Reykjavík kentinin gürültüsünden ve koşuşturmasından yaklaşık bir saatlik uzakta olan ION Hotel, majestik dağların ve yosunlu lav tabakalarının arasında bir yerde. İster sakin bir sessizlikte dinlenmek isteyenlerden olun, ister binlerce yıllık buzulların arasında bir yolculuk yapın, isterseniz de buz gibi nehir sularında uçan balık avına çıkın, aradığınızı bulacaksınız. Otelin bütün bunları mümkün kılan bir lokasyonda oluşu size aynı zamanda İzlanda’nın kültürel dokusunu ve kendine has doğasını da beraberinde getiriyor. Bir UNESCO Dünya Mirası Alanı olan Thingvellir Ulusal Parkı’nı da görmek isterseniz, otele çok yakın olduğunun altını çizelim. 


Silfa Restoran’da nordik mutfağına doyabilir, ödüllü Kuzey Işıkları barında içkinizi yudumlarken gökyüzünü izleyebilir, muhteşem bir manzaraya karşı Lava Spa’da vakit geçirebilir, otelin açık havuzunda soğuğa meydan okuyabilirsiniz. Kuzey Işıkları’na şahit olmak için elbette kış aylarını tercih etmeniz gerekecek.

Bütün bunların ötesinde ION Hotel minimalist mimarisiyle muhteşem bir aura ortaya koyuyor. Yapının uzun dikdörtgen gövdesi, sönmüş bir yanardağ tepesinin üzerinde yer alıyor ve manzarasıyla başka bir dünyadaymışsınız hissini uyandırıyor. Otelin karakteri sizi ilk andan itibaren etkileyecek.