Hermès Downtown'da

15 Mart 2017

Hermès 180 yıllık tarihinde gerçekleştirdiği bu ilkle hafızalara kazınacak bir deneyim yaşattı.

"Duvar kağıdıyla oluşturulan bir Hermès Kütüphanesi ve “Senkronize Yüzücüler” başlıklı performans markanın mirasını zamanın ruhuyla uyum içinde sunmuştu."

9 Mart 2017’de Los Angeles’ta ilk kez Fransız lüks giyim markası Hermès’in erkek defilesi izlendi. Paris Moda Haftası sona erdikten iki gün sonra Batı Yakası’nı etkisi altına alan şov artık geleneksel halini görmenin mümkün olmadığı ve markaların başlı başına birer sanatsal performans algısı uyandıran tavırlarını düşününce, Hermès'in de bu deneyimi çok farklı boyutlarıyla yaşatmış olması kaçınılmazdı. Marka için bu tip deneyimleri olabilecek en orijinal ve sofistike biçimiyle yaşatmak bir yenilik değil tabii ki. 2013 yılında Beverly Hills mağazası açıldığında, davetliler bütün duyulara hitap eden bir enstalasyonla karşılaşmıştı. İkonik isimlerin sahip olduğu parçaların sergilenmesi, duvar kağıdıyla oluşturulan bir Hermès Kütüphanesi ve “Senkronize Yüzücüler” başlıklı performans markanın mirasını zamanın ruhuyla uyum içinde sunmuştu.


Solda "Senkronize Yüzücüler", sağda "Hermès Kütüphanesi"

Hermès 180 yıllık tarihinde gerçekleştirdiği bu ilkle hafızalara kazınacak bir etkinlik gerçekleştirdi. 2017 Erkek Sonbahar Koleksiyonu'nu Ocak ayında Paris’te sunan Hermès’in Los Angeles’taki varlığı bambaşka bir deneyim oldu. Dwntwn Men adlı koleksiyon tanıtıldıktan hemen sonra bir parti alanına dönüşen depoda davetliler şampanyalarını yudumlarken, intertaktif oyunlar oynayarak Batı Yakası’nın muhteşem enerjisini paylaştı. Markanın Artistik Direktörü Veronique Nichanian’a göre bu enerji tam da olmak istedikleri yer. Geçtiğimiz yaz sunulan 2017 İlkbahar Koleksiyonu tam da bu renklere ve bu hisse referans veriyordu aslında.

Hermès'in gelenek ve zanaati markanın yapı taşlarından biri olarak koruyan tavrıyla aynı anda eğlenceli, renkli hatta belki alaycı olmakla flört ettiği denge onu en özel kılan karakteristik özelliklerinden bir tanesi. Hermès’in cool ve inovatif havası Downtown’da yarattığı etkiyle çok başarılı bir şekilde örtüştü. Bir plaj gününün mavi tonlardaki polo t-shirt’ü, arada bir görünen göz alıcı neon bir detay veya hafif bir ceket California ruhunu yaşatırken, bu cozy tavrın eğlenceli çantalar ve rahat sandaletlerle kombinasyonu ferah, özgür ve kesinlikle yaza özendiriciydi.