Hermès ile Paris New York’ta

17 Ekim 2022

New York ve Paris’i bir araya getiren yeni Hermès mağazası özenle düşünülmüş dekorasyonu ve yeni koleksiyon ürünleriyle dikkat çekiyor.

Hermès, Manhattan'ın Yukarı Doğu Yakası'nda Madison Bulvarı ve 63. caddenin köşesinde yeni mağazasını açtı. Hermes’in yeni mağazası şimdilerde kapalı ama 2000 yılında açık olan eski mağazasının tam karşısında 20.250 metrekarelik bir mağaza olarak karşımıza çıkıyor. 


İkonik moda evinin sanat yönetmeni Pierre-Alexis Dumas, yeni mağazayı Hermès'in New York’ta yeniden hayat bulmuş hali olarak tanımlıyor. “Salondan salona” uzanan bir dizi oda konseptinin yer aldığı moda evinde, güzellik ürünleri, kadın giyimi, ayakkabılar, binicilik ekipmanları, şapkalar, sofra takımları, parfüm, tasarım objeleri ve bebek kıyafetleri de dahil 16 farklı reyon bulunuyor. 
Hermès yeni mağaza için “Kelly” çantalar, iki yeni saat, bir müzik kutusu ve üzerine mağaza adresinin yazılı olduğu bir bisiklet gibi pek çok özel ürün tasarladı. Fransa'da bulunan 6.000 zanaatkara ek olarak 5 yeni zanaatkar da alanda yer alarak kendi kişisel atölyelerinde deri, mücevher ve saat üzerine tasarımlar üretiyor.


Her zaman doğadan ilham alan Hermès, yeni mağazası için mekanda tasarım yoluyla güçlerini köklerinden alan bir büyüme hissi veriyor. Fiberglasla işlenmiş yapraklı dallardan oluşan bir motif, tavanı saran ışık tasarımıyla ustaca aydınlatılmış olan üst kata kadar uzanıyor.