Hermès Liat Towers’da Oyun

09 Ağustos 2018

Endonezyalı sanatçı ikilisi Indieguerillas, Hermès Liat Towers'ın pencerelerine konuk oluyor ve sergilenen son enstalasyonuyla herkesi oyuna davet ediyor.

"Üç vitrin penceresinde sergilenen oyuncaklar renklerin en çarpıcı tonlarıyla, yaz günlerinin ruhunu, deniz kenarında geçen günleri, eğlenceyi ve sonsuz umudu hatırlatıyor ve çocukluğunuzun nostaljik anılarında gezintiye çıkarıyor."

Indieguerillas’ın Liat Towers’daki Hermès mağazası için yaptığı Joybringer isimli yeni vitrin enstalasyonu, oyunların eğlenceli yönünü yakalıyor ve izleyicileri hayatı coşku ve merakla keşfedilebilecekleri devasa bir oyun alanı olarak hayal etmeleri için davet ediyor.

Pencere sergileri, Hermès'in büyülü dünyasını pekiştirmek için sürekli uyguladığı bir yöntem ve bu sergi de bir istisna değil. Markanın Liat Towers'taki amiral gemisi, kısa bir süre önce yeni bir sanat işiyle dekore edildi. Bu kez Endonezyalı sanatçı ikilisi indieguerillas, sallanan atları, kaykayları ve parlak renkli oyuncakları vitrinlerde bir araya topluyor.

İkilinin sanat tarzında çocukluklarında büyük bir yer tutan Avrupa ve Japon çizgi romanlarının etkisi yoğun bir şekilde görülüyor. Üç vitrin penceresinde sergilenen oyuncaklar renklerin en çarpıcı tonlarında, yaz günlerinin ruhunu, deniz kenarında geçen günleri, eğlenceyi ve sonsuz umudu hatırlatıyor ve çocukluğunuzun nostaljik anılarında gezintiye çıkarıyor. Eğlenceyi içtenlikle kucaklayarak şu anda Liat Kuleleri'nde sergilenen büyüleyici bir kreasyona dönüştürüyorlar.

Sanatlarını “yeni olasılıklar bulmak için sürekli ‘gerilla’ olmak” felsefesi üzerine kuran Indieguerillas ikilisi, bu çalışmayı "Joybringer ile birlikte oynadığımız nesnelerden değil, maceraya, yeni deneyimlere ve diğer olasılıklara açık olma fikrinden türeyen neşeden bahsediyoruz." diye anlatıyor.

Enstalasyon, Eylül 2018'e kadar, 541 Orchard Road, Liat Towers'daki Hermès mağazasında ziyaretçileri karşılayacak.