Hindistan Safarisinin Derinlerinde Bir Cevher

16 Nisan 2018

Terai uzaklarında artık görkemli bir av köşkü, Hindistan'daki en cesaret gerektiren safari alanlarından birinde misafirlerini ağırlıyor.

"Terai, filler, gergedanlar ve kaplanları barındıran bir cennet. Jaagir Lodge ise tüm bu kutsal alanların ortasındaki Palia köyünden çok da uzak olmayan bir şekilde konumlanmış."

Hindistan’ın kuzeyinde yer alan kaplan bölgesi, Dudhwa, uzun zamandır gizli kalmış bir cevherdi. Şimdi ise lüks maceraperstler için yeni bir kaçış noktası.

Dudhwa, eskiden Hindistan'ın safari bölgelerinden en az bilineni ise, bu kısmen konaklama seçeneklerinin eskiden sınırlı olmasından kaynaklanıyordu. Ancak bu durum geçen Aralık ayında, Hindistan'ın ücra köşelerine, son teknolojiyle donatılmış safari kampları getirme konusunda uzman The Ultimate Travelling Camp'in Jaagir Lodge'u açmasıyla tamamen değişti. Nepal sınırındaki Terai uzaklarında artık görkemli bir av köşkü, Hindistan'daki en cesaret gerektiren safari alanlarından birinde misafirlerini ağırlıyor.

Himalaya eteklerinin güneyindeki, ormanların ve nehirlerin gizemli bölgesi Terai, zamanında İngilizler tarafından ele geçirilemez kabul edilecek kadar vahşi bir doğaya ev sahipliği yapıyor. Prensler, isyancılar ve kaçakları ağırlayan ormanları, filler, gergedanlar ve kaplanları barındıran bir cennet. Jaagir Lodge ise tüm bu kutsal alanların ortasındaki Palia köyünden çok da uzak olmayan bir şekilde konumlanmış.

Zarif ve neredeyse Edwardian mimarisinden sayılabilecek evler, hoş mobilyalar, konforlu yataklar, oryantal halılar, cilalı ahşap zemin, Zanzibar’dan sandıklar ve Hindistan tanrıları vardıktan sonra karşılaşacaklarınız.

Yudumlayacağınız lüks kokteyller, yatağınıza gelen kahvaltılar, lezzetli Hint yemekleri sonrasında tüm bu lükse tezat bir şekilde, sabah erken saatlerde gergedanları takip etmek için fillerle yolculuk etmek, nehir yunuslarını ve uzun burunlu timsahları seyretmek için Ganj'ın ana kollarından biri olan Girwa Nehri üzerinde tekne ile açılmak ve tabii ki bölgenin esas ev sahibi olan kaplanları seyredebilmek için jiplerle keşif turuna çıkmak burada konakladığınız süre boyunca deneyimleyebiceğiniz şeylerden sadece çok azı.