Hong Kong'a Birinci Sınıf Yolculuk

23 Temmuz 2017

Cathay Pasific, havadaki konforunuz kadar karadakine de önem veriyor.

"Dünyanın önde gelen Hong Kong merkezli havayolu şirketi Cathay Pacific, yolcularını rahat ettirmek için Hong Kong Uluslararası Havalimanı’nda yer alan lounge’larını yenileyerek çıtasını yükseltti."

Uzun uçak yolculuklarında veya aktarmalı uçuşlarda havada geçirdiğiniz zaman kadar havaalanının size sunduğu konfor da önemlidir. Dünyanın önde gelen Hong Kong merkezli havayolu şirketi Cathay Pacific, yolcularını rahat ettirmek için Hong Kong Uluslararası Havalimanı’nda yer alan lounge’larını yenileyerek çıtasını yükseltti. Biz de özel olarak tasarlanan en iyi dört lounge’ı sizin için sıraladık.

THE WING:

1998’deki açılışından sonra renove edilen “The Wing”, açık tavanı, minimalist tasarım anlayışı ve havaalanı manzarasıyla birinci sınıf bir lounge konforu vadediyor. Uzun uçuşlarınızdan sonra traverten taşı ve bambudan yapılma duşların bulunduğu özel süitlerden birinde yorgunluğunuzu atabilir, Asya ve Batı mutfaklarından leziz tatlar sunan self servis büfede açlığınızı giderebilirsiniz. Başka bir şey yemek isterseniz eğer, The Noodle Bar veya The Long Bar’ı tercih edebilirsiniz. Bilgisayarınızdan takip etmeniz gereken işleriniz varsa, altı adet çalışma alanından yararlanabilir veya Poltrona Frau ile Foster + Partners’ın iş birliğinde tasarlanan Solus Chair’de yalnız vakit geçirebilirsiniz. İki uçuşunuz arasında biraz dinlenmek ve rahatsız edilmek istemezseniz, duş ve yataklı kabineleri değerlendirebilirsiniz.
THE BRIDGE:

35. kapının yanına açılan The Bridge, Foster + Partners tarafından geniş bir lounge alanı olarak tasarlandı. Bölmelere ayrılan The Wing’in modern ve siyah-beyaz renk skalasının aksine sıcak tonlarıyla dikkat çeken The Bridge, doğal aydınlatmaları, ahşap zemini, meşe ve pirinç detaylarıyla konforlu bir hava yaratıyor. Bir evin oturma odasını andıran dekorasyonuyla sanata ağırlık veren lounge’ın girişinde Charlotte Mayer’ın bronz heykelleri ziyaretçileri karşılıyor. Ayrıca soyut su fotoğraflarıyla bilinen fotoğrafçı William Furniss’in işlerinin yanı sıra, birçok kitap ve eser de oturma alanında yer alıyor. İki farklı kanada yayılan The Bridge’in Kuzey kanadında Cathay Pacific’in geleneksel Long Bar’ı, Solus Chair’ları ve televizyon izleme alanı bulunurken, Güney kanadında bilgisayarlı çalışma mekanları, The Bistro ve The Coffee Loft bulunuyor.
THE CABIN:


23. kapının yanında bulunan The Cabin, yerden tavana uzanan pencereli alanında beyaz mermer ve ahşap kaplı duvarlarıyla konforunuzu en üst seviyede tutuyor. Parlak tavanının dekorasyonu yansıttığı mekanda tam donanımlı bilgisayar ve iPad’lerin bulunduğu Wi-Fi’lı teknoloji alanının yanı sıra, sağlıklı atıştırmalıklar için The Deli ve The Health Bar yer almakta. Ayrıca geleneksel Long Bar’da alkollü içeceklerle beraber taze sıkılmış meyve suları, smoothie’ler ve Çin çayları da bulunmakta.
THE PIER:

2015’in ortalarında Ilse Crawford’un önderliğindeki Londra merkezli tasarım stüdyosu Studioilse tarafından renovasyonu tamamlanan The Pier, First Class lounge’ındaki göz yormayan ışıklandırması, doğal malzemelerden yapılma mobilyaları ve etrafı süsleyen bitkileriyle müşterilerine dingin bir apartman dairesi konforunu sunuyor. Rahatlama alanında bulunan 8 özel süitinde  ayak masajı yaptırırken dilerseniz 14 duş odasından birini ayırtarak sıcak suyun keyfini çıkarabilirsiniz. Daha sonrasındaysa okuma lambası ve özel masası bulunan Solo Chair ile uçuş saatinizi sakince bekleyebilirsiniz.