Hoshinoya Tokyo’ya davetlisiniz

30 Nisan 2021

17 katlı yüksek bina, farklı dünyaların birleşim noktasında duruyor. Hoshinoya Tokyo, hem geleneksel bir ryokan konaklama merkezi olarak hem de çağdaş bir yapı olarak tasarlanmış.

İmparatorluk Sarayı ile Tokyo İstasyonu arasında bir konumda yer alan Hoshinoya Tokyo, girdiğiniz anda, ayakkabılarınızı çıkarırken sokakların neredeyse çılgın denebilecek enerjisinin bedeninizden çıkıp gittiğini hissedebiliyorsunuz. 


Kimono içinde hizmet eden personeller ve asansörü kaplayan tatami paspaslar gibi detaylar, konuklara, geleneğin mülkün her köşesine yayıldığı hissiyatını veriyor ve bu da tamamen huzurlu bir zihin durumuna el verişli ortam sağlamış oluyor.


84’ten fazla odaya sahip Hoshinoya’da her kat bağımsız altı odalı bir ryokan gibi özel olarak uyarlanmış. Yuri odaları, her biri alışılmadık derecede yumuşak tatami paspaslar ile açılır. Büyük pencereler, açıldıktan sonra desenli ışığı cephenin patentli zırhından filtreleyen shoji kağıt perdelerle kapanıyor. Bu, Edo Komon motifinin metalik bir çerçevesinin temsili. İster bambu dokumayı öne çıkaran çekmeceler ya da bir oturma koltuğu olsun, Japon işçiliği, bir odanın her yerinde kolaylıkla incelenebiliyor.Oda servisi, ryokan deneyiminin bir parçası olarak görülüyor. Bununla birlikte, Hoshinoya Tokyo’da her katta, misafirlerin oturma odası servisi için toplanabilecekleri ortak bir salonda, katılımcıların onigiri ve kavrulmuş yeşil çayı denedikleri bir alan da oluşturuyor.