Hotel de la Ville ile Roma’nın mazisine övgü

29 Ağustos 2019

İspanyol merdivenlerinden birkaç metre uzaklıktaki 18. yüzyıl malikanesine konumlandırılmış yeni Hotel de la Ville, Roma’nın geçmişine aralanmış bir pencere.


Hotel de la Ville, Roma’nın göbeğinde, tarihle iç içe bir ortamda İtalyan hayat tarzının en iyi deneyimleneceği otellerden biri. İspanyol Merdivenleri’nin yanı başında, Trevi Çeşmesi’nden ve Pantheon’dan sadece birkaç metre ötede yer alan Hotel de la Ville, Roma’nın eski ihtişamını konumlandığı 18. yüzyıldan kalma malikanede tekrar hayata döndürüyor.


“Ebedi Şehir” olarak da adlandırılan Roma’nın en güzel manzaralarından birini sunan yeni Hotel de la Ville, konuklarına işletmecisi Rocco Forte Hotels’in dünyanın diğer büyük şehirlerinde yer alan otellerinden daha farklı bir deneyim yaşatmayı amaçlıyor. Rocco Forte’nin diğer otellerinin aksine, Roma’nın yeni gözbebeği daha rahatlatıcı ve ferah bir konaklama sunuyor.


Tommaso Ziffer ve Olga Polizzi tarafından tasarlanan otel ilhamını 18. ve 19. yüzyıllarda özellikle Avrupalı aristokratların sanatı ve güzelliği aramak için çıktıkları Grand Tour’dan almış. Tasarımcı ikilinin bu iddialı yaklaşımını en çok otelin bahçesinin hemen yanında yer alan Print Room’da görebiliyorsunuz. Sarıya boyanmış duvarları, çiçeklerle süslü köşeleri ve eski maceracı aristokratların fotoğraflarıyla süslü duvarları ile Hotel de la Ville, konuklarını Roma’nın ve hatta Avrupa’nın en parlak dönemlerinden birine yolculuğa çıkarmayı başarıyor.

Otelin gezgin ruhunun izlerine Julep Herbak & Vermount Bar’da da rastlanabiliyor. Barın kokteyl menüsü 13. yüzyılın baharat rotasından ilhamla o dönemde Venedik’ten Avrupa’nın dört bir yanına dağılan baharatları ile hazırlanmış içkiler içeriyor. 


104 odası ile hizmet veren Hotel de la Ville dönemin ruhunu oda ve süitlerinde yaşatmaya devam ediyor. Karakter sahibi odaların duvarları yine neoklasik dönemdeki gezginlerin maceralarının fotoğrafları ile süslenmiş. Roma mozaiklerinin replikaları ile bezenmiş kahve sehpaları, şal desenli örtüler ile süslenmiş yatakları ile Hotel de la Ville eşsiz ve panoramik Roma manzarası eşliğinde Avrupa’nın şaşaalı mazisine açılan bir pencere.