HŪSO: New York’un en yeni havalısı

12 Temmuz 2019

New York’un Yukarı Doğu Yakası’nda açılan HŪSO, menüsüyle dikkat çekiyor. Bu havalı restoranın menüsündeki her kalemde havyar bulunuyor.


Floridalı ünlü havyar dükkânı Marky’s on Madison’ın New York’ta açtığı yeni mekanı bir havyar dükkanının yanında sıradışı bir restorana da ev sahipliği yapmaya başladı. Adını ünlü bir havyar cinsinden alan HŪSO tatlısından ana yemeğine kadar bütün menüsünde havyara yer veriyor.


“Havyarın bir garnitür olduğu algısının dışına çıkarak bu deniz ürününü bazı yemeklerin ana kahramanı bazı yemeklerin ise tamamlayıcısı olarak kullanmaya karar verdik,” diyen HŪSO’nun şefi Buddha Lo aslında HŪSO’nun bir restorandan çok kafe olduğuna da dikkat çekiyor.


12 sandalyeli HŪSO’da gün içinde a la carte menü servis edilirken akşamları konuklara 200 dolarlık bir tadım menüsü sunuluyor. Havyar soslu hotdog, havyar soslu yengeç ve havyarlı dana eti HŪSO’nun menüsünden öne çıkan lezzetler. İsterseniz farklı havyar türlerinden de bir tadım yapabildiğiniz restoran, havyarın en iyi dostu şampanyayı da unutmamış. Soğuk bir kadeh Dom Perignon eşliğinde bu ufak restoranda muhteşem bir öğle yemeği yiyebilir, farklı havyar çeşitlerini deneyerek damak zevkinize en uygun olanı bulabilirsiniz.