Huzurlu İç Mekanları ile Beş Tatil Evi

11 Mart 2022

Tatil evleri, dinlendirici bir kaçamak sağlamak için tasarlanmış olup genellikle huzurlu kırsal köyler veya sahil yerleri gibi şehre uzak ortamlarda konumlanıyor. Sizler için huzurlu iç mekanlara sahip beş farklı tatil evini derledik.

Icaria House, Güney Afrika, Antonio Zaninovic Mimarlık Stüdyosu ve Tara Bean


Icaria House, yerel ofis Antonio Zaninovic Architecture Studio ve iç mimar Tara Bean tarafından yenilenen, Cape Town'da bir uçurumun tepesinde bulunan dört katlı bir tatil evi. Aslen 1960'larda inşa edilen evin iç mekanları, Fas'tan gelen kırmızı Berberi halısı gibi eklektik unsurları, rahatlatıcı beyaz duvarlar ve çevredeki denizin manzarasını sunan büyük pencereler ile birleştiriyor. 

Bowen Island House, Kanada, Office of McFarlane Biggar Architects + Designers


Vancouver Stüdyosu McFarlane Biggar Architects Ofisi tarafından "ormanda çağdaş bir kabin" olarak tanımlanan Bowen Island House, British Columbia'da siyah lekeli bir sedir ve cam tatil evi. Hemlock ahşap zeminler, konutun çevredeki yağmur ormanlarına girmesine izin vermek için tasarlanmış tavandan tabana pencerelerle açık plan yaşam alanlarını çerçeveleyen tavanlarla eşleşiyor.

 

Proje lideri Steve McFarlane, "Ev, öncelikle doğal güzellikleri, dayanıklılıkları ve incelikleri nedeniyle seçilen yerel malzemelerden oluşan bir paletten yapılmıştır" diyor.


Rural House, Portekiz, HBG Architects


Portekiz'de Aldeia de João Pires köyünde bulunan tatil evinde, bir sıra, masa ve şömine olarak ikiye katlanan basamaklı bir merdiven evin merkezinde sahne alıyor. HBG Architects, evin tarihini korumak ve mekanın daha çağdaş iç mekanları ile kontrast oluşturmak için evin granit duvarlarını açıkta bıraktığını belirtiyor. Ev, beton ve keresteden oluşan bir malzeme paleti ile tanımlanıyor ve stüdyo tarafından "çatı katı gibi" olarak betimleniyor.
Naia I, Naia II, Costa Rica, Studio Saxe

 

Mimarlık firması Studio Saxe, Kosta Rika'da, çevredeki ormanı evlerin iç mekanlarına entegre etmeyi amaçlayan rustik ahşap ekranlı ve sarkan çatılı bir çift sahil evi tasarladı. Naia I ve Naia II olarak adlandırılan evlerden ikincisi, geometrik bir oyuğa sıkışmış minimal bir mutfak dışında, çoğunlukla elementlere açık bırakılan çift yükseklikte bir yaşam alanına sahip.
Falcon House, UK, Koto

 

İngiliz stüdyo ve prefabrik uzmani Koto, bu siyah ahşap kaplı Cotswolds tatil evini, konsol kanopilerle sonuçlanan bükülmüş ve istiflenmiş hacimlerden oluşturuyor.

Falcon House'un üst katı, bir köşesinde odun sobası bulunan tek bir açık alan ve aynı zamanda, evi huzurlu dış manzaralarıyla bütünleştiren açık çapraz lamine ahşap duvarlarla çerçevelenmiş narin, zeytin yeşili bir kanepe içeriyor.