HyperloopTT tam entegre yolcu sistemini tanıttı

19 Nisan 2021

Şirket, yeni ultra hızlı seyahat sistemi ile yolcuların şehirler arasında dakikalar içinde seyahat edebileceğini iddia ediyor.

HyperloopTT, uçak sistemlerinde bulunan hızları karaya taşıyan ultra hızlı seyahat sistemi sayesinde yolcuların şehirler arasında ve şehir içinde saatler yerine dakikalar içinde seyahat edeceğini iddia ediyor. HyperloopTT ve dar al-handasah (dar), bu iddiayı gerçeğe yaklaştırıyor gibi görünüyor. Şirket, sürdürülebilir, duyarlı mimari ve mühendislik ile oluşturulan ticari hiper döngü sistemlerinin tamamlanmış tam ölçekli tasarımların görüntülerini ilk kez paylaştı.
HyperloopTT’nin tasarımı, perkins + will, T.Y.lin ve currie & brown ve dar ekipleriyle birlikte oluşturuldu. Sistem, tamamen entegre bir yolcu ve kapsül sistemi, fotovoltaik güneş pili entegrasyonu, güç tesisleri, bakım, güvenlik ve servis yönlerine sahip. Bu sistemin karbon emisyonlarını 143 milyon tona kadar azaltabileceği tahmin ediliyor ve bu da iklim kriziyle mücadelede önemli bir faktör olma potansiyelini gözler önüne seriyor.
HyperloopTT CEO’su Andres de Leon, “Sistem, doğası gereği sürdürülebilir bir yapıya sahip ve sıfır emisyonla çalışır,” diyor. “Tasarım gereği mevcut ulaşım modlarından daha hızlı, daha güvenli ve çok daha temiz bir teknolojiye öncülük ettik. HyperloopTT, alternatiflere göre daha az enerji kullandığından, dünya çapındaki birçok bölge için daha akıllı bir ekonomik çözüm. Türünün ilk örneği olan bu sistemi, eksiksiz ticari tasarımlarla bugün inşa etmeye hazırız.”
Sistem, yolcu trafiği hacimlerini kolaylaştırmayı ve yerel, ulusal ve kıtasal ekonomileri genişleten yüksek verimli bir ulaşım sistemi oluşturmayı hedefliyor. Yapısı, yenilenebilir enerjiyi yakalamak için değişen ve gün ışığı ile ayarlanan HyperloopTT, fosil yakıtla çalışan şebekelerden bağımsız olarak temiz enerjiden yararlanmak için optimize edilmiş güneş panelleriyle kaplı olmakla birlikte, sürdürülebilirliğe adanmış şirketlerden oluşan BM küresel sözleşmesine de katıldı.