İbiza'nın İlk Oteli Yenilendi

07 Nisan 2023

İbiza'nın en köklü oteli Montesol, yenilenen haliyle ziyaretçilerine sıcak bir karşılama sunuyor.

1930'larda inşa edilen ve İbiza'nın ilk oteli olarak kabul edilen Montesol, Fransız iç mimarlık stüdyosu Chzon'dan mimar Dorothée Meilichzon tarafından yeniden ele alındı. Experimental Hospitality Group tarafından satın alınarak Montesol Experimental adını alan otel, 30 yatak odası ve üç suitiyle tamamen yenilenerek misafirlerine hizmet vermeye başladı.Projeye, iki yıl önce Sabbaba restoran ve çatı bar ile başlayan Meilichzon, odalara geçmeden önce iç mekanlara bohem bir hava katmak istediğini söylüyor. Otelin zengin geçmişine atıfta bulunarak, iç mekanlarda çeşitli kumaşlar, desenler ve püsküller kullanarak bohem bir üslup oluşturdu.


1933 yılında inşa edilen neo-kolonyal stile sahip Montesol, rock grubu Pink Floyd üyeleri ve efsanevi yönetmen ve aktör Orson Welles dahil olmak üzere bir dizi hippiler, ünlüler ve kraliyet ailesinin konakladığı bir yer olarak 50'lerden 80'lere kadar ün kazandı. Bu geçmişi yansıtmak isteyen Meilichzon, İbiza'nın optimizmini ve açık fikirliliğini yansıtmak için açık renk ahşap ve dokulu duvarlarla bir dizi renkli kumaş, desen, püskül ve ponpon kullandı.


Sıcak sarı tonları binanın ikonik sarı-beyaz dış cephesine gönderme yaparken, Akdeniz denizinin renklerini yansıtan çeşitli yeşil ve mavi tonlar da kullanıldı. “Güneş rengi ortak alanlarda, ay rengi odalarda kullanıldı. Ayurvedik prensiplere göre, otel içinde sıcaklığı dengelemek için sakinleştirici renkler kullandık” diyor Meilichzon.


Yatak odaları, Diego Faivre tarafından tasarlanan büyük tabureler, Mayorkalı sanatçı Anna-Alexandra tarafından yapılan el yapımı maskeler ve yapbozların özelliklerini taşıyan dolap kapaklarıyla oyunlu bir havaya sahip. Meilichzon, “Tasarıma hafiflik katmak için otele kıvrımlı formlar eklemekten keyif aldım. İbiza'da hiçbir şey köşeli değil ve burada çok sıcak bir atmosfer var” diyerek ekliyor.Bu eşsiz otel yenilenmiş tasarımı ile rezervasyonlarınızı bekliyor.