İç Mimar Stéphanie Coutas’ın Paris’teki Evi

18 Mayıs 2022

Sakin tonlarda bir palet, özenle seçilmiş brütalist tablolar ve heykeller… İç mimar Stéphanie Coutas’ın Paris’teki evi, sakin ve zarif bir iç mekan tasarımı sunuyor.

İç mimar Stéphanie Coutas'ın Paris’teki modern evi için ilk izlenimler kuşkusuz rahat, sakin ve düzenli bir mekan tasarımı olduğu yönünde. Temiz çizgilerin yumuşak kıvrımlı mobilyalarla buluştuğu, sıcak renk paletinin minimal eşyalarla bir araya geldiği genel görünüm, sakin ve sofistike bir iç mekan tasarımını destekler nitelikte.


19. yüzyıldan kalma bir Haussmann yapısında bulunan daire, şehrin kalbindeki Esplanade des Invalides'te yer alıyor. Daire, yemyeşil çimenlerle çevrili ve çevredeki tarihi binaların  manzarasına sahip.


Coutas’ın dairesinde en sevdiği alan ise banyosu. Mahremiyetin konforla buluştuğu bu özel alanı, “Çalışmakla geçen uzun bir günün ardından sadece bana özel bir dinlenme yeri” olarak tanımlıyor.


Balkona biraz yeşillik ve çiçek ekleyerek orada da küçük bir oturma alanı oluşturduğunu söyleyen Coutas, "Eyfel Kulesi geceleri parlamaya başladığında, sadece oturup manzarayı seyretmek istiyorsunuz.” diyor.