İhtişamlı Mandarin Oriental Palace Hotel

26 Ekim 2022

19. yüzyılın son yıllarındaki “Belle Epoque” döneminin ihtişamını yansıtan otel, İsviçre'nin Luzern şehrinde eşsiz bir konaklama deneyimi sunuyor.

1906 yılında İsviçre’nin Luzern şehrinde inşa edilen ve sanatsal ve kültürel gelişimlerin zirve yaptığı 19. yüzyıl “Belle Epoque” döneminin izlerini taşıyan Mandarin Oriental Palace Hotel’de, 136 oda ve süit bulunuyor. Odaların her biri, Luzern Gölü'ne bakarken Pilatus Dağı'nın göz alıcı tepelerinin yarattığı masalsı manzarayı görüyor. Çevredeki peyzaj, Mandarin Oriental Palace Hotel’in misafirlerine hava durumuna ve günün saatine bağlı olarak fıstıktan karamele, leylak renginden koyu maviye, zeytin renginden mora dönen geniş bir renk paleti sunuyor. 


İhtişamlı Mandarin Oriental Palace Hotel’in yemekleri ise daha önce Michele Roux ile Le Gavroche’da ve Gordon Ramsay ile Le Presser d'Argent’da çalışan Le Cordon Bleu mezunu İsrailli şef Gilad Peled tarafından hazırlanıyor. 

Elektrik enerjisini gölden sağlayan ve mümkün olduğunca yerel ürünlerle hazırlanmış yemekler sunan otelde, kusursuzca tasarlanmış bir SPA alanı da bulunuyor. Buhar odası, sauna ve özel duşlar içeren küçük sağlıklı yaşam süiti konuklara rahatlatıcı bir deneyim sunuyor.


Mandarin Oriental Palace Hotel’in büyülü dünyasından uzaklaşıp şehri keşfe çıkmak isterseniz, otelin kusursuz konumundan yararlanabilirsiniz. Otelin ön kapısından 10 dakikalık bir yürüyüş mesafesinde yer alan eski şehir merkezine bir yürüyüşe çıkabilirsiniz. Orta çağ binaları ve kubbeli kiliseler de yanı başınızda size keşfinizde eşlik edecek.